fbpx

Edu Polskie Regiony. Wyniki kontroli NIK – praca zdalna w administracji

Nowe zadania marszałków województw i dodatkowe dochody
21 stycznia 2022
Z zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego KWRiST
25 stycznia 2022
Pokaż wszystkie

Edu Polskie Regiony. Wyniki kontroli NIK – praca zdalna w administracji

3 lutego br. w godz. 9.00 – 12.00 odbędzie się bezpłatne szkolenie online pt. Wyniki kontroli dotyczącej realizowania przez administrację państwową zadań w ramach pracy zdalnej. Webinarium jest organizowane przez Związek Województw RP w ramach projektu Edu Polskie Regiony.

Najwyższa Izba Kontroli oceniła organizację pracy zdalnej w związku z Covid-19 w instytucjach publicznych. Na 40 zbadanych urzędów aż 34 nie były przygotowane do wykonywania zadań na odległość, głównie z powodu braku sprzętu i barier technicznych. W efekcie zaledwie 32% pracowników skontrolowanych instytucji było w stanie realizować zdalnie kluczowe zadania. Reszta, czyli 2/3, wykonywała prace niewymagające dostępu do systemów informatycznych, dokształcała się we własnym zakresie, brała udział w szkoleniach albo pozostawała do dyspozycji pracodawcy.

Raport Izby dostępny jest tutaj:

id,25063,vp,27811.pdf (nik.gov.pl)

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM.

Udział w webinarium jest nieodpłatny. Obowiązują zapisy przez stronę www, zakładka szkolenia – należy wybrać właściwe szkolenie.

Szkolenia | Polskie Regiony

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy zwrócić szczególną uwagę podczas rejestracji na wpisanie poprawnego adresu e-mail, na który zostanie przesłany link udostępniający szkolenie.

Zgłoszenia można nadsyłać do 2 lutego 2022 r.

W razie pytań, prosimy o kontakt pod nr tel. 12 362 69 68.

Szkolenie poprowadzi Mariusz Lenkiewicz, Najwyższa Izba Kontroli.