fbpx

Europejski Dzień bez Samochodu w Pomorskiem

Pomorskie rozbuduje port w Pucku
6 sierpnia 2021
Jak dbać o rozwój regionów Morza Bałtyckiego? Międzynarodowa konferencja
23 września 2021
Pokaż wszystkie

Europejski Dzień bez Samochodu w Pomorskiem

Jak co roku, 22 września 2021 r. w całej Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. To kulminacyjny punkt Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tym dniu każdy właściciel samochodu może podróżować w Trójmieście pociągami za darmo.

W akcję, jak co roku włącza się samorząd województwa pomorskiego. 22 września przez cały dzień właściciele lub współwłaściciele samochodów będą mogli podróżować pociągami za darmo. Wystarczy przy kontroli biletów pokazać dowód rejestracyjny pojazdu. Bezpłatne przejazdy dotyczą pociągów Polregio oraz PKP SKM w Trójmieście. Oferta obejmuje obszar całego województwa, a więc obszaru ograniczonego stacjami: Stare Pole, Prabuty, Gardeja, Smętowo, Bukowo Człuchowskie, Czarne, Słosinko i Sycewice.

Bezpłatne w tym dniu będą nie tylko przejazdy koleją. Podobną decyzję podjął Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej. Oznacza to, że posiadacze pojazdów będą mogli za darmo jeździć autobusami, tramwajami i trolejbusami na terenie 14 gmin tworzących MZKZG. Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską 22 września 2021 r. wprowadził również Słupsk.