fbpx
M. Struk, J. Mielczarek
Polskie Wakacje. Z wizytą na Pomorzu
3 sierpnia 2021
Europejski Dzień bez Samochodu w Pomorskiem
17 września 2021

Jesienią 2023 r. żeglarze i rybacy będą mogli korzystać z rozbudowanego portu w Pucku. Powstaną nowe miejsca do cumowania oraz falochron. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków unijnych.

Umowę na dofinansowanie rozbudowy portu podpisali 3 sierpnia 2021 r. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego oraz Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Z puckiego portu korzystają nie tylko rybacy. Zwłaszcza w miesiącach letnich bardzo chętnie zaglądają tam żeglarze. Już za dwa lata port zmieni się nie do poznania.

– Ponad sześć lat ciężko pracowaliśmy przy tym projekcie, w międzyczasie wzrosły ceny usług i materiałów budowlanych i gdyby nie dodatkowe wsparcie z funduszy unijnych nie dalibyśmy rady – mówi Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka. – Rozbudowa portu przyczyni się do rozwoju nie tylko miasta ale i całego regionu – dodaje.

W ramach pierwszego etapu prac rozbudowany zostanie falochron północny, który przed falami ochrania basen rybacki. Jednocześnie w części jachtowej wybudowany zostanie stały pomost o długości 180 metrów. Do niego zakotwiczone będą trzy pomosty pływające. Całość zostanie wyposażona w przyłącza elektryczne i wodne, drabinki, stanowiska ze sprzętem ratowniczym. Łącznie powstanie 98 nowych miejsc do cumowania.

Łączna wartość prac budowlanych, które prowadzić będzie firm NDI S.A. to ponad 32,8 mln zł. Aż 83 proc., czyli ok. 22,2 mln zł. stanowić będzie dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zakończenie prac w porcie planowane jest we wrześniu 2023 r.

Źródło: pomorskie.eu