fbpx
Mikołajki
Polskie Wakacje. Na Warmii i Mazurach
2 sierpnia 2021
partnerstwo
Forum Gospodarcze Polonii Świata 2021 pod patronatem ZWRP
4 sierpnia 2021
Pokaż wszystkie

Polskie Wakacje. Z wizytą na Pomorzu

M. Struk, J. Mielczarek

Jeziora, lasy, zabytki, w tym Zamek Krzyżacki w Malborku, pięknie położone, bo nad samym morzem miasta i oczywiście samo morze przyciągają turystów z całej Polski do województwa pomorskiego.

Przyjazd regionu to gwarancja dobrze spędzonego czasu. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Turyści szukający wrażeń kulturalnych mogą zwiedzić muzea i galerie, podziwiać zabytki. Miłośnicy aktywnego wypoczynku korzystają z tras rowerowych, kajakowych czy żeglarskich. Pomorze to także coś dla podniebienia – przyjeżdżających kuszą smaki regionalne.

To, że na Pomorzu nie można się nudzić, potwierdza wizyta ekipy Polskich Regionów (Związek Województw RP), która odbyła się w regionie w ramach kampanii Polskie Wakacje (19 – 22 lipca br.).

W tym czasie Polskie Regiony zwiedziły Trójmiasto – w Gdańsku spotkały się z marszałkiem województwa Mieczysławem Strukiem (na zdjęciu głównym marszałek Struk i dyrektor biura ZWRP Jakub Mielczarek) a w Sopocie rozdały prezenty od partnerów akcji. Były też na Helu, m.in. w Muzeum Obrony Wybrzeża  i oglądały militaria. Podziwiały jedyne w swoim rodzaju zbiory muzeum Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich. Zajechały do takich kurortów, jak Łeba i Ustka, by cieszyć się ich widokami.

Polskie Wakacje to społeczna kampania Związku Województw RP (Polskie Regiony), która ma na celu promocję krajowej turystyki. Edycja letnia jeszcze się nie skończyła. W sierpniu pokażemy regiony centralne: łódzki i mazowiecki.

Więcej na temat kampanii:

#PolskieWakacje. ZWRP zachęca do wypoczynku w Polsce | Polskie Regiony

Galeria zdjęć:

Sopot, Dom Zdrojowy

Sopot, plaża i molo

Sopot, „Monciak” – rozdawanie upominków od partnerów kampanii

 

Gdańsk, wschód słońca

Gdańsk, Stare Miasto

Muzeum Obrony Wybrzeża

 

Muzeum Obrony Wybrzeża

Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny

Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny – kościół

Łeba, ruchome wydmy

Ustka, Muzeum Chleba