fbpx
Z lipcowego posiedzenia plenarnego KWRiST
30 lipca 2021
M. Struk, J. Mielczarek
Polskie Wakacje. Z wizytą na Pomorzu
3 sierpnia 2021
Pokaż wszystkie

Polskie Wakacje. Na Warmii i Mazurach

Mikołajki

Zamki, twierdze, jeziora i lasy to niewątpliwe atuty województwa warmińsko-mazurskiego. Kampania Związku Województw RP „Polskie Wakacje” w edycji letniej przebiegała także przez ten region. Termin wizyty zbiegł się z rocznicą Bitwy pod Grunwaldem.

Podobnie, jak i w ubiegłym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie odbyła się jednak inscenizacja bitwy, która od lata przyciągała tysiące widzów.

W 611 rocznicę tego wydarzenia odbył się natomiast uroczysty apel grunwaldzki z udziałem władz województwa, w tym marszałka Gustawa Marka Brzezina i gości z Litwy, a także turniej rycerski. Było i uroczyście, i klimatycznie. Można było mieć wrażenie, że widzimy rycerzy z tamtych lat, którzy ciągle dzielnie walczą.

Będąc w województwie warmińsko-mazurskim, warto zwiedzić stolice regionu – Olsztyn, Ełk i przejechać się kolejką wąskotorową, skorzystać z dobrodziejstw gołdapskich tężni solankowych i zobaczyć piramidę w niedalekiej Rapie. Perełką turystyczną są monumentalne mosty w Stańczykach. Dla szukających adrenaliny polecamy przejazd tyrolką nad śluzą Leśniewo Górne. Warto zaplanować  również wizytę w Wilczym Szańcu. Nie można oczywiście zapomnieć o jeziorach, po których można żeglować, pływać statkiem czy po prostu się kąpać. Latem woda jest taka ciepła. Atrakcji naprawdę jest wiele i jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Polskie Wakacje to społeczna kampania Związku Województw RP (Polskie Regiony), która ma na celu promocję krajowej turystyki. Edycja letnia jeszcze się nie skończyła. W sierpniu pokażemy regiony centralne: łódzki i mazowiecki.

Więcej na temat kampanii:

#PolskieWakacje. ZWRP zachęca do wypoczynku w Polsce | Polskie Regiony

 

Galeria zdjęć:

Piramida w Rapie

Tężnie Gołdap

Mosty w Stańczykach

Mazurski Folwark – agroturystyka

Mrągowo, amfiteatr, Jez. Czos

Mrągowo, turyści, którzy otrzymali prezenty od partnerów kampanii Polskie Wakacje

 

Jez. Śniardwy

Grunwald, rycerze

Grunwald, rycerskie walki

Pola Grunwaldzkie