fbpx
Po posiedzeniu Dyrektorów Kancelarii i Biur Sejmików Województw RP
30 listopada 2023
Z posiedzenia Zespołu Eksperckiego ds. Europejskiej i Krajowej Polityki Strukturalnej
30 listopada 2023
Pokaż wszystkie

Konwent dyrektorów WUP-ów w Karpaczu

Dyrektorzy Wojewódzkich Urzędów Pracy spotkali się w Karpaczu, by omówić bieżące kwestie i wziąć udział w szkoleniu zorganizowanym przez ZWRP. Zjazd odbył się w dniach 23-24 listopada 2023.

Zbliża się termin realizacji obowiązków wynikających z ustawy z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych. By usprawnić proces, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy zgłosił się do biura Związku Województw RP z prośbą o pomoc w zorganizowaniu szkolenia dla członków Konwentu Dyrektorów Wojewódzkich Urzędów Pracy dotyczącego zagadnień z tego zakresu.

Listopadowy zjazd w Karpaczu był okazją do jego przeprowadzenia. W programie szkolenia zrealizowanego przez Beniamina Rozczyńskiego z Kancelarii Prawnej dr Krystian Ziemski & Partners znalazły się m.in.

  • przepisy o doręczeniach elektronicznych (w tym czym jest kwalifikowalna usługa doręczania elektronicznego, publiczna usługa hybrydowa);
  • adres do doręczeń i Baza Adresów Elektronicznych (rodzaje usług e-doręczenia rejestrowego, aktywacja skrzynki, rola administratora skrzynki);
  • świadczenie usług elektronicznego i hybrydowego doręczenia  oraz rola wyznaczonego operatora w procesie doręczeń.

Było nam miło otrzymać podziękowania od Wojewódzkich Urzędów Pracy, a my z kolei kierujemy je w stronę Kancelarii, która dołożyła wszelkich starań do tego, by warsztat był ciekawy i merytoryczny.

Poza szkoleniem Dyrektorzy WUP-ów wysłuchali prezentacji Pani Renaty Włodarczyk – Starszego Specjalisty Zespołu Wsparcia w Centralnym Ośrodku Informatyki na temat obowiązku stosowania e-Doręczeń. Poznali także bliżej ciekawe, inspirujące projekty własne prowadzone przez WUP-y w Lublinie i Rzeszowie – a co więcej – zamienili się w wirtualnych ich uczestników.

Podsumowano także dotychczasowe wdrażanie i rozliczanie Tarczy Antykryzysowej Covid 19.

Sam Karpacz zadbał natomiast o to, by zaprezentować się uczestnikom spotkania w najpiękniejszej, śnieżnej odsłonie.