fbpx
buty turystyczne
Samorząd województwa wielkopolskiego wspiera sport i turystykę
30 listopada 2020
pielęgniarka
Wielkopolska polityka zdrowotna przyjęta
22 stycznia 2021
Pokaż wszystkie

Ku pamięci powstańców wielkopolskich

świeczki

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Tadeusz Musiał, Prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego oraz niewielkie – z powodu panującej epidemii – grono zaproszonych przedstawicieli władz państwowych i lokalnych samorządów 27 grudnia o godz. 16.40 wezmą udział w symbolicznej ceremonii przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu, upamiętniającej wybuch zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego sprzed 102 lat.

Wydarzenie  będzie można oglądać w internecie podczas transmisji, klikając w link (https://27grudnia.pl/). Tego dnia na stronie głównej  www.27grudnia.pl pojawi się specjalne okienko, które – po kliknięciu o godz. 16.30 – przeniesie widzów przed poznański pomnik. Po zakończeniu relacji z ceremonii, ok. godz. 17.10, w tym samym miejscu rozpocznie się premiera filmu w reż. Tadeusza Litowczenki oraz Dominiki Wójcik-Skolimowskiej pt. „Zwycięstwo. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”.

Zapraszamy do oglądania wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w ceremonii, a z powodu pandemii zostaną w domu.

– A w godzinę wybuchu powstania razem pomyślmy o tych, którzy dali nam przykład „JAK ZWYCIĘŻAĆ MAMY”! – zachęca Marszałek Marek Woźniak.