fbpx

Samorząd województwa wielkopolskiego wspiera sport i turystykę

umysł
Gdzie będą centra zdrowia psychicznego w Wielkopolsce
20 listopada 2020
świeczki
Ku pamięci powstańców wielkopolskich
23 grudnia 2020
Pokaż wszystkie

Samorząd województwa wielkopolskiego wspiera sport i turystykę

buty turystyczne

3,8 mln zł na „szatnie na medal”, na wsparcie wielkopolskiej lekkoatletyki Samorządu Województwa na sport i turystykę a 1,7 mln zł na wsparcie wielkopolskiej lekkoatletyki oraz 450 tys. na poprawę infrastruktury wokół szlaków turystycznych w regionie. To decyzja Zarządu Województwa Wielkopolskiego o rozpisaniu naboru wniosków na programy pomocowe dla jednostek samorządu terytorialnego w sporcie i turystyce.

– Bardzo się cieszę, że będziemy kontynuować w przyszłym roku autorski program Samorządu Wielkopolskiego pt. „Szatnia na medal”, z którego jesteśmy bardzo dumni – mówi odpowiedzialny za sport Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa. – Od 2018 r. zadania w ramach tego programu realizowały 123 JST. Warto podkreślić, że w przyszłorocznej edycji pojawia się jedna zmiana – programem nie będą objęte inwestycje w obiektach oświatowych, czyli hale lub inne obiekty przyszkolne, a także sale gimnastyczne w szkołach. Mam nadzieję, że wpłynie do nas bardzo dużo wniosków.

Programowi „Szatnia na medal” w ramach IV edycji przyznano na zadania remontowe 2,5 mln zł, a na zadania inwestycyjne 1, 3 mln zł. Z kolei program wspierania budowy obiektów i urządzeń lekkoatletycznych otrzyma 1, 7 mln zł.

Zostanie także doinwestowana wielkopolska turystyka. Tym razem w zakresie poprawy istniejącego stanu infrastruktury okołoszlakowej, służącej rozwojowi turystyki kwalifikowanej. JST mają do dyspozycji  450 tys. zł.

– Samorząd Województwa Wielkopolskiego z dużym zaangażowaniem wspiera samorządy lokalne rozwijające infrastrukturę turystyczną – mówi Marek Woźniak. – Na przestrzeni ostatnich lat, przy wsparciu finansowym z budżetu województwa wielkopolskiego, powstały pomosty pływające, miejsca odpoczynku i tablice informacyjne na szlakach rowerowych, punkty i wieże widokowe. Wszystkie te elementy mają duże znaczenie dla społeczności lokalnych. W skali wojewódzkiej wpisują się w rozwój poszczególnych form turystyki i produktów turystycznych, łącząc się w spójną całość. Doskonałym tego przykładem jest system stanic kajakowych na rzece Warcie, który powstał przy dużym zaangażowaniu i otwartości samorządów lokalnych – dodaje.

Nabór wniosków rozpocznie się 4 stycznia 2021 roku i trwać będzie do 5 lutego 2021 roku. W  każdym z tych naborów samorządy mogą wnioskować o dofinansowanie w wysokości do 50% wartości projektów.

Źródło: umww