fbpx
W Kowalu spotkali się przedstawiciele samorządów i Ministerstwa Finansów
13 marca 2023
O „Janosikowym” w Sejmie
13 marca 2023
Pokaż wszystkie

Legislacja. Mapa wpływu. Renata Janik

Przedstawiciele Związku Województw RP biorą udział w pracach komitetów monitorujących i sterujących Programy Operacyjne. Podczas posiedzeń występują w interesie jednostek samorządu terytorialnego, a także organizacji skupiających samorządy. Dzięki ich determinacji udaje się wypracować zapisy, które są dla samorządów korzystne.

Prezentujemy poszczególne osoby zasiadające w tych gremiach.

Przeczytaj: Legislacja. Mapa wpływu ZWRP – Polskie Regiony

Legislacja. Mapa wpływu – Polskie Regiony

Legislacja. Mapa wpływu – Polskie Regiony

Legislacja. Mapa wpływu – Polskie Regiony

Renata Janik jest Zastępcą Członka Komitetu Monitorującego program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

 

To absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz podyplomowych studiów z zakresu administrowania funduszami unijnymi w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od prawie 19 lat związana z samorządem. Sprawująca kierownicze funkcje m.in. w Urzędzie Gminy w Zagnańsku, Świętokrzyskim Biurze Rozwoju Regionalnego, Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. W latach 2010-2013 Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kieleckiego, posłanka na Sejm VII kadencji, od 2017 do 2018 roku doradca Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

22 listopada 2018 r. wybrana na funkcję Wicemarszałka Województwa Świętokrzyskiego. Odpowiedzialna m.in. za politykę społeczną oraz wdrażanie funduszy unijnych.

Od lat mocno zaangażowana w sprawy społeczne. Podejmująca liczne działania na rzecz osób niepełnosprawnych w regionie świętokrzyskim oraz współpracująca ze środowiskiem seniorów, wspierająca kluby seniora i uniwersytety III wieku. Współzałożycielka i działaczka wielu stowarzyszeń. Inicjatorka licznych akcji charytatywnych dla osób potrzebujących.