fbpx
Lubuskie dziedzictwo kulinarne
22 kwietnia 2021
wideorozmowa
Obradował Zarząd ZWRP
5 maja 2021
Pokaż wszystkie

Lubuskie winnice rozpoczynają sezon

zaproszenie

Przed nami rozpoczęcie sezonu turystycznego w lubuskich winnicach. Jak co roku początek maja daje możliwość spędzenia weekendów w otoczeniu malowniczej winorośli rosnącej w regionie.

– Zapraszam do spędzenia czasu w otoczeniu malowniczych lubuskich winnic w ramach „Weekendów Otwartych Winnic”. Oferta dla zwiedzających przygotowana w ramach tegorocznej akcji jest bogata i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. – mówi marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

W porównaniu do lat poprzednich zmienia się formuła akcji. Dotychczas to wydarzenie odbywało się raz miesiącu. Jednak ze względu na ograniczenia w ruchu turystycznym spowodowane pandemią w tym roku lubuskie winnice będą otwierać się na gości indywidualnych w każdy weekend. Sezon na lubuskich winnicach rozpocznie się na początku maja i potrwa do końca sierpnia.

Przed każdym kolejnym weekendem Lubuskie Centrum Winiarstwa będzie zamieszczać na swojej stronie internetowej oraz profilu Facebook dokładne informacje na temat miejsc, które można odwiedzać. Informacji szukać można także na profilu facebookowym: /lubuskiepl oraz stronie internetowej www.lubuskie.pl

1 maja LCW przeprowadzi również prezentację on-line winnic biorących udział w „Weekendach”.

Uwaga: Zwiedzającym przypominamy o konieczności przestrzegania podczas wizyt przepisów o zapobieganiu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19. Przed wyjazdem na winnicę prosimy o kontakt z jej właścicielami w celu ustalenia szczegółowych warunków zwiedzania.

Poniżej winnice, które potwierdziły chęć uczestnictwa w Weekendach Otwartych Winnic (kilkanaście winnic jeszcze ustala terminy):

Winnica Equus

Winnica Julia

Winnica Kinga

Winnica Ingrid

Winnica Hiki,

Winnica Pod Wieżą,

Winnica Żelazny

Winnica Marcinowice

Winnica Łukasz

Winnica Międzypole

Winnica Pod Lipą

Winnica Miłosz

źródło: lubuskie.pl