fbpx

Małopolska współpraca gospodarcza z francuskimi regionami

Terytorialny Plan Sprawiedliwej Transformacji Małopolski Zachodniej. Projekt przyjęty
25 czerwca 2021
Małopolska zyskała nowy ośrodek rekreacyjny
9 lipca 2021
Pokaż wszystkie

Małopolska współpraca gospodarcza z francuskimi regionami

Witold Kozłowski

1 lipca odbyła się telekonferencja Witolda Kozłowskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego z ambasadorem prof. Aleksandrem Surdejem, Stałym Przedstawicielem RP przy Organizacji Współpracy i Rozwoju Gospodarczego (OECD).

 

Podczas rozmowy zostały poruszone tematy współpracy gospodarczej z francuskimi regionami, potencjału turystycznego i gospodarczego Małopolski oraz wykorzystania francuskich doświadczeń związanych ze szkolnictwem zawodowym.

Województwo Małopolskie ma podpisane umowy o współpracy partnerskiej z dwoma regionami francuskimi: od 2001 roku z regionem Auvergne-Rhône-Alpes i od 2004 z regionem Centre-Val de Loire.

 

Prof. Aleksander Surdej sprawuje funkcję stałego przedstawiciela RP przy OECD od sierpnia  2016 roku. Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (UEK). Jest ekspertem w dziedzinie gospodarki międzynarodowej, międzynarodowych regulacji gospodarczych, ekonomii rozwoju, analizy polityk publicznych oraz globalnych polityk publicznych. Zajmuje się głównie analizą mechanizmów współpracy i rywalizacji w gospodarce międzynarodowej, ze szczególnym naciskiem na regulacyjną rolę organizacji międzynarodowych. Autor i redaktor kilkunastu książek oraz ponad 70 artykułów naukowych. Współpracował w grupie Wima Koka przygotowującej w 2002 raport o planowanym rozszerzeniu UE. Współpracował z Bankiem Światowym, Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

źródło i foto: malopolska.pl