fbpx

Marszałek zachęca do przekazania pamiątek do nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego

Wielkopolski Dzień Pszczół 2023
Wielkopolski Dzień Pszczół 2023
16 sierpnia 2023
Obchody Święta Lotnictwa Polskiego w Garnizonie Poznań
27 sierpnia 2023
Pokaż wszystkie

Marszałek zachęca do przekazania pamiątek do nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego

Zbliżająca się budowa nowego  Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 to wyjątkowa okazja, by uczcić ważne wydarzenie w historii regionu. „Aby umożliwić przyszłym pokoleniom poznanie naszej historii, zachęcam do włączenia się w zbiórkę pamiątek, które zostaną wyeksponowane w muzeum. Można je przekazać lub oddać w depozyt” – zachęca Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego. 

Wszelkie dokumenty, fotografie, mundury, odznaczenia lub pamiątki rodzinne związane z powstaniem są bardzo cenne dla  kolekcji. Przekazane pamiątki zostaną wykorzystane do rozbudowy kolekcji i pozwolą nam w pełni opowiedzieć historię tego ważnego okresu.

Dlatego apeluję do wszystkich, którzy posiadają przedmioty związane z Powstaniem Wielkopolskim, by włączyli się w naszą inicjatywę. Pomóżcie nam uhonorować tę ważną chwilę w historii naszego kraju!podkreśla Marszałek Marek Woźniak. 

Szczegóły: https://powstanie.wmn.poznan.pl/podziel-sie-swoja-historia/

Przypomnijmy, że maju tego roku Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisali uroczyście w Warszawie umowę w sprawie prowadzenia – jako wspólnej instytucji kultury – Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości. 

źródło: https://www.umww.pl/