fbpx

Marszałkowski Budżet Obywatelski na Opolszczyźnie – głosowanie

Wkrótce II Opolskie Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży
27 sierpnia 2023
Zebra wkroczyła na drogi Opolskiego
Zebra wkroczyła na drogi Opolskiego
11 września 2023
Pokaż wszystkie

Marszałkowski Budżet Obywatelski na Opolszczyźnie – głosowanie

Marszałkowski Budżet Obywatelski na Opolszczyźnie - głosowanie

Od 5 do 20 września można zagłosować na projekty w 6 edycji Marszałkowskiego Budżecie Obywatelskim. Każdy mieszkaniec może wybrać maksymalnie dwa zadania – jedno subregionalne i jedno powiatowe. Od autorów projektów zależy teraz ich promocja.

Do szóstej edycji MBO zgłoszono aż 73 zadania, a w samym głosowaniu weźmie udział 65 z nich, które przeszły ocenę formalną i merytoryczną. Wzorem poprzednich edycji, głosować nad projektami mogą wszyscy mieszkańcy województwa, niezależnie od wieku – ale dzieci i młodzież do 16 roku wyłącznie za zgodą rodziców lub opiekunów.

– Jak co roku, nasza oferta dla organizacji społecznych i ludzi aktywnych jest bogata. Wkrótce rusza kolejna odsłona Europejskiego Budżetu Obywatelskiego, mamy granty, rocznie kilkadziesiąt konkursów dla organizacji na ich działania lub poprawę infrastruktury, jest wreszcie oferta dla młodzieży i właśnie Marszałkowski Budżet Obywatelski – mówi marszałek Andrzej Buła.

Cieszy ogromna liczna zgłoszeń do tej edycji. Najwięcej pomysłów Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, bo 24, dotyczy wydarzeń i inicjatyw kulturalnych. Niewiele mniej zgłoszonych zadań dotyczy działań edukacyjnych – 14 zadań. Zgłoszono 11 zadań o charakterze zdrowotnym i 7 zadań obejmujących wydarzenia i warsztaty sportowe. Ponadto zgłoszono 5 zadań w obszarze ochrony zdrowia i bezpieczeństwa.

Głosowanie na projekty, które pozytywnie przeszły weryfikację, potrwa od 5 do 20 września. Głosować można wrzucając kartę do urny w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego i w punktach informacyjnych znajdujących się w każdym powiecie, elektronicznie na stronie internetowej https://budzet.opolskie.pl/ lub korespondencyjnie na adres urzędu marszałkowskiego. 

Zasady głosowania nie ulegają zmianie. Głosujemy bez numeru PESEL, a zgłoszenia weryfikujemy na podstawie numeru telefonu. Mieszkańcy regionu mogą głosować na jeden projekt powiatowy i jeden projekt subregionalny, obejmujący swoim zasięgiem miejsce ich zamieszkania. Głosować można tylko raz.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 30 listopada 2023 roku. Informacja, które projekty zostaną wybrane, pojawią się na stronie internetowej urzędu i MBO oraz na facebooku. Same zadanie będą realizowane od początku przyszłego roku. Wszyscy, którzy chcą już dziś poznać zadania, na które można głosować, mogą je znaleźć na stronie https://budzet-formularz.opolskie.pl/publikacja-zgloszonych-zadan .

źródło: opolskie.pl