fbpx

Odblaskowa szkoła – podsumowanie podkarpackiego konkursu

Wkrótce modernizacja kolejnego odcinka DW 986 na Podkarpaciu
Wkrótce modernizacja kolejnego odcinka DW 986 na Podkarpaciu
14 stycznia 2024
Komfortowe warunki dla małych pacjentów w Przemyślu
Komfortowe warunki dla małych pacjentów w Przemyślu
28 stycznia 2024
Pokaż wszystkie

Odblaskowa szkoła – podsumowanie podkarpackiego konkursu

W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursu dla szkół podstawowych „Odblaskowa Szkoła”. Uczestnikami gali byli m.in.: Stanisław Kruczek Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, nadinsp. Dariusz Matusiak Komendant Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Dorota Nowak-Maluchnik p.o. Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Józef Gdański doradca Wojewody Podkarpackiego oraz Dyrektorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z Rzeszowa i Krosna.

 – Chciałbym na wstępie podziękować drogiej młodzieży i ich opiekunom oraz dyrektorom za wzięcie udziału w tym pięknym konkursie, bo przecież wiemy, jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Cieszę się, że komenda wojewódzka od lat angażuje się w organizowanie tego typu konkursów, które mają charakter prewencyjny i zapobiegają wielu wypadkom, chroniącym nie tylko kierowców, ale również innych uczestników ruchu drogowego, a w tym wypadku nasze kochane dzieci – mówił Stanisław Kruczek członek zarządu województwa podkarpackiego.

Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Zaklikowie, drugie – Szkoła Podstawowa w Kozodrzy, a trzecie – Szkoła Podstawowa w Krasiczynie. Puchary i nagrody wręczał Stanisław Kruczek członek zarządu województwa wraz z Komendantem wojewódzkim Policji nadinsp. Dariuszem Matusiakiem.

Od wielu lat śmiertelność w wypadkach spada, nieważne, czy jest ich tysiąc, czy mniej, bo my dążymy do tego, żeby nie było ich wcale. Jednak musimy pamiętać jaka ciężka praca jest jeszcze przed nami. Tego typu konkursy właśnie pozwalają angażować nam osoby, które są dla nasz najważniejsze – zaznaczył nadinsp. Dariusz Matusiak.

Na terenie Podkarpacia była to pierwsza, pilotażowa edycja konkursu „Odblaskowa szkoła”, zorganizowany został przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie z Wojewódzką Radą Ruchu Drogowego i Podkarpackim Kuratorem Oświaty, a jego koordynacją zajmuje się Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Jego celem jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe oraz promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza dzieci ze szkół podstawowych.

źródło: podkarpackie.pl