fbpx

Opolskie kupuje laptopy dla nauczycieli podstawówek

Nałęczów uzdrowisko
Apel w sprawie otwarcia uzdrowisk dla ozdrowieńców
13 stycznia 2021
studentka
Stypendyści marszałka województwa opolskiego
19 stycznia 2021
Pokaż wszystkie

Opolskie kupuje laptopy dla nauczycieli podstawówek

marszałek Buła

Projekt „Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!” nabiera tempa. W ciągu najbliższych 3 tygodni szkoły podstawowe w całym województwie opolskim otrzymają laptopy do nauki zdalnej.

 

We wtorek, 12 stycznia br. zawarta została umowa na dostawę 4 957 laptopów przeznaczonych dla nauczycieli 385 szkół podstawowych w województwie opolskim – zarówno publicznych jak i niepublicznych, a także specjalnych szkół podstawowych, prowadzących kształcenie dla uczennic i uczniów o różnym stopniu niepełnosprawności (wyłączone zostały szkoły specjalne, które otrzymały już wsparcie w ramach innego projektu realizowanego przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu).

Wykonawca – konsorcjum firm: Seven sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze oraz  Maxto ITS Sp. z o.o. zobowiązał się do dostarczenia laptopów w ciągu 21 dni.  W tym czasie komputery powinny trafić najpierw do organów prowadzących, potem już bezpośrednio do szkół podstawowych w regionie.

Całkowita wartość projektu wynosi 16 468 100 zł, wkład Województwa Opolskiego to 823 405 zł.

15 644695 zł to środki unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Koszt zakupu laptopów wyniósł dokładnie 14 870 851 zł. W ramach projektu przeprowadzone zostanie także webinarium dla nauczycieli i stworzony e-book, dzięki czemu uzyskają nie tylko narzędzia, ale także wiedzę niezbędną do obsługi oprogramowania i usług wchodzących w otrzymanego pakietu.