fbpx

Pomorski Inkubator Kultury zaprasza artystów z regionu

podpisywanie umowy
Praca dla Pomorzan
9 kwietnia 2021
monety
Unijne dotacje na wsparcie usług społecznych w powiecie gdańskim
23 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie

Pomorski Inkubator Kultury zaprasza artystów z regionu

euro

16 kwietnia 2021 r. ruszył Pomorski Inkubator Kultury. To miejsce, w którym artyści mają nie tylko dom pracy twórczej, ale i dowiedzą się o tym, jak prowadzić karierę i realizować projekty artystyczne. List intencyjny podpisali inicjator Janusz Gawrysiak (Teatr Znak), marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezes Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Tomasz Kloskowski.

Pomorski Inkubator Kultury to miejsce, które powstało z inicjatywy osób z artystycznego środowiska Pomorza, ludzi z NGO, przy wsparciu marszałka  Mieczysława Struka. Sponsorem inicjatywy został Port Lotniczy w Gdańsku im. Lecha Wałęsy.

Stanowi pomoc dla wszystkich twórców, zwłaszcza w trudnych czasach pandemii. Miejsce nie tylko twórczej pracy, ale też „szkoła” wiedzy o prowadzeniu kariery i realizacji projektów artystycznych (wsparcie specjalistów: mentoring, kuratorzy wystaw, art business). Do udziału w tym „artystycznym think tanku” założyciele namówili osoby działające na polskich i europejskich rynkach sztuki.

Zadaniem PIK jest wspieranie artystów Pomorza poprzez nieodpłatne zapewnienie im miejsca do pracy – wyposażonych pracowni we wrzeszczańskim Garnizonie Kultury. To tutaj dowiedzą się, jak można rozwijać swoją karierę, znajdą pracownie i narzędzia do poszukiwania nowych dróg promocji sztuki tworzonej przez siebie. Niezależnie od dyscypliny artystycznej, jaką prezentują artyści, mogą rozwijać się z PIK.

 

Zgłoszenie do Pomorskiego Inkubatora Kultury i więcej informacji znajduje się na stronie https://pik.pomorskie.pl/?fbclid=IwAR1qd-a-tfryyZIxgQqO-I4mALUgrU4cfT5fFwJEhkRonu07qmAska6CMbU