fbpx

Powołanie Zespołu Kordynatorów ds. Kontroli Zarządczej i Audytu przy ZWRP

Interreg Europa nabór
Nabór Interreg Europa 2021-2027
9 maja 2023
Samorządowy Kongres Trójmorza w Lublinie
Trzeci Samorządowy Kongres Trójmorza już 16-17 maja w Lublinie – ostatnie dni na rejestrację
10 maja 2023
Pokaż wszystkie

Powołanie Zespołu Kordynatorów ds. Kontroli Zarządczej i Audytu przy ZWRP

Zespół Koordynatorów ds. Kontroli Zarządczej i Audytu

W ramach Związku Województw RP zaczął działać Zespół Koordynatorów ds. Kontroli Zarządczej i Audytu. To kolejna grupa, którą łączy idea wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą.

Zespół Koordynatorów ds. Kontroli Zarządczej i Audytu – tak nazywa się grupa, która ma za sobą już pierwsze spotkanie. W planach są kolejne wydarzenia, bo już pierwsze kontakty pokazały, że tego typu działania mają sens i są bardzo potrzebne. Praktycy, którzy na co dzień zajmują się kontrolą zarządczą w regionach, mogą na forum Zespołu podzielić się swoimi doświadczeniami, podpytać innych, jak funkcjonuje kontrola i audyt w ich jednostce, czy wymienić się poglądami i interpretacjami dotyczącymi konkretnych sytuacji.

Czym będzie zajmował się Zespół Koordynatorów ds. Kontroli Zarządczej i Audytu przy ZWRP

Każdy, kto pracował lub pracuje w administracji publicznej, wie, jak istotne znaczenie ma kontrola zarządcza. To narzędzie, które pomaga udoskonalić funkcjonowanie organów administracji. A przecież sprawna i skuteczna administracja to cel, który powinien przyświecać organom władzy publicznej na każdym szczeblu.

Z tego właśnie powodu powołano przy Związku Województw RP Zespół Koordynatorów ds. Kontroli Zarządczej i Audytu. Jest to miejsce, gdzie osoby, które na co dzień zajmują się tą tematyką, będą mogły wymieniać się uwagami i spostrzeżeniami.

Ale spotkania to nie wszystko. Osoby zajmujące się kontrolą zarządczą i audytem w regionach będą mogły także brać udział w szkoleniach dedykowanych tej tematyce. 

Na szkoleniach omówione będą takie aspekty jak na przykład:

  • zarządzanie celami
  • zarządzanie ryzykiem
  • samoocena i oświadczenie o kontroli zarządczej
  • organizacja kontroli zarządczej

Warto śledzić informacje na stronie Związku Województw RP, by być na bieżąco z ofertą szkoleń i spotkań.