fbpx

Prośba o udział w badaniach dotyczących promocji samorządów województw

KWRiST w nowym składzie
KWRiST w nowym składzie
1 lutego 2024
VI Krajowy Kongres Forów Skarbników już w marcu
12 lutego 2024
Pokaż wszystkie

Prośba o udział w badaniach dotyczących promocji samorządów województw

Sejmiki województw są jedną z najmniej znanych i rozpoznawalnych instytucji wybieranych w wyborach powszechnych w Polsce. I choć poziom frekwencji wyborczej stale rośnie, aż do rekordowego 54,9% w wyborach do sejmików w 2018 r., to badania opinii publicznej wskazują, że rezultatami elekcji regionalnych obywatele nie są zainteresowani (ok. połowa obywateli w ogóle nie zna wyników elekcji do sejmików; CBOS, 161/2018). Z badań naukowych wynika także, że obywatele nie śledzą decyzji władz regionalnych.

O przyczyny braku zainteresowania obywateli samorządem województw zespół badawczy postanowił zapytać najbardziej zainteresowanych zmianą tego stanu, czyli samorządowców wojewódzkich. Będziemy wdzięczni, jeśli zechcą Państwo odpowiedzieć na kilka pytań.

Badania mają charakter anonimowy. Ich wyniki posłużą do przygotowania diagnozy sytuacji, która będzie mogła być wykorzystana przy tworzeniu kampanii upowszechniających wiedzę na temat samorządów województw wśród obywateli.

Udział w badaniu można wziąć wypełniając samodzielnie kwestionariusz zamieszczony pod tym linkiem:

https://forms.office.com/e/ucjfprTSFx

Badania są realizowane przez Towarzystwo Edukacji Obywatelskiej w ramach grantu Ministerstwa Edukacji i Nauki, pt. pt. Regiony i ich samorządy. Tradycja, rola, reprezentacja mieszkańców” (nr NdS-II/SN/0110/2023/01) we współpracy z Instytutem Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego i Związkiem Województw RP.