fbpx

Rowery i ekologia idą w parze. Rajd oraz warsztaty w Świnoujściu

Olgierd Geblewicz
Zachodniopomorski marszałek wybrany Ambasadorem Paktu na rzecz Klimatu przy KE
9 lipca 2021
Wiemy, kto został dyrektorem Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
30 lipca 2021
Pokaż wszystkie

Rowery i ekologia idą w parze. Rajd oraz warsztaty w Świnoujściu

Transgraniczny rajd rowerowy, wodne laboratorium i animacje dla dzieci – to kolejna odsłona ekowarsztatów organizowanych przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie. Takie m.in. atrakcje czekać będą na uczestników w Świnoujściu. Wydarzenie rozpocznie się w sobotni poranek, 17 lipca 2021 roku.

 

Na początek, bo o godzinie 10 sprzed gmachu Urzędzie Miejskiego w Świnoujściu wystartuje transgraniczny rajd rowerowy przez Ahlbeck. Na mecie – godzinie 11 – przy kultowym przejściu „Słodkie Centrum” (róg Promenady Zdrowia oraz ul. Emilii Gierczak, zejście na plażę nr 10) będzie czekać wodne laboratorium. Podczas ekologicznych eksperymentów wcielić się będzie można w młodych naukowców i dowiedzieć się więcej o … wodzie. W programie także liczne atrakcje dla dzieci. Malowanie twarzy, balony z helem, zajęcia artystyczne oraz konkursy z nagrodami to dodatkowy powód, by być tego dnia pojawić się w Świnoujściu.

 

Organizacja rajdu i warsztatów to przykład, że Pomorze Zachodnie stawia na ekologię. W końcu 2021 rok jest rokiem #EKO w regionie! Udział w sobotnich wydarzeniach jest bezpłatny, a uczestnictwo nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia

 

Warto dodać, że impreza organizowana jest w ramach projektu „Na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego – polsko – niemiecki produkt turystyczny”, który został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa, w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania.

 

Rajd rowerowy, Świnoujście, 17 lipca (sobota)

Start – godz. 10 – Urząd Miasta

Meta z warsztatami eko: godz. 11 – przejście zwane „Słodkie Centrum”

Trasa – mapa