fbpx

Wiemy, kto został dyrektorem Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Rowery i ekologia idą w parze. Rajd oraz warsztaty w Świnoujściu
14 lipca 2021
Wystartował Pol’And’Rock Festival
30 lipca 2021
Pokaż wszystkie

Wiemy, kto został dyrektorem Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Rozstrzygnięty został konkurs na stanowisko dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Marszałkowską instytucją kultury pokieruje dotychczasowa szefowa placówki Barbara Igielska. Funkcję sprawować będzie przez kolejnych 5 lat.

Barbara Igielska była jedną z dwunastu kandydatów, którzy złożyli swoje oferty w prowadzonym postępowaniu. Kandydaci mogli się zgłaszać do 7 czerwca. Po dokonaniu przeglądu wniosków pod względem formalnym i merytorycznym, Komisja Konkursowa przesłuchała poszczególne osoby i rekomendowała Barbarę Igielską na stanowisko szefa Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Do rekomendacji tej przychylił się Zarząd Województwa.

– Zainteresowanie konkursem było ogromne. Startowało 12 kandydatów. Komisję przekonała Pani Barbara Igielska. Gratuluję nominacji. Jestem przekonana, że instytucja jest w dobrych rękach – mówiła podczas wręczania nominacji członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Barbara Igielska kieruje instytucją od 2011 roku.

– Zamek jest mi bardzo bliski. To moje pierwsze i jedyne jak dotąd miejsce pracy. Bardzo zależy mi na tym, żeby móc kontynuować rozpoczęte projekty, zrealizować przedsięwzięcia, które zaplanowałem, a przede wszystkim zakończyć pozytywnie inwestycje, by Zamek był jeszcze bardziej otwarty dla mieszkańców oraz turystów  – powiedziała dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Barbara Igielska.