fbpx
Wiemy, kto został dyrektorem Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
30 lipca 2021
Gmina Barlinek modernizuje bazę sportową. Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski pomaga
2 sierpnia 2021

Niemal od początku istnienia festiwal gościł na Ziemi Lubuskiej. Najpierw w Żarach, później w Kostrzynie nad Odrą. Stał się lubuską marką i najbardziej kolorowym i radosnym punktem na mapie wydarzeń regionu, a także Polski. Dzięki niemu Lubuskie co roku odwiedzało kilkaset tysięcy pozytywnie nastawionych ludzi.

Lubuskie także co roku promowało się podczas festiwalu, chwaląc się w swojej strefie tym, co w regionie najlepsze. Samorząd województwa lubuskiego ściśle współpracował z fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i był partnerem festiwalu. Ostatni Pol’And’Rock odbył się w Lubuskiem w 2019 roku. W 2020, ze względu na pandemię, festiwal przeniósł się do sieci i każdy z nas mógł wziąć udział w Wielkiej Domówce. W tym roku wraca do grania na żywo.

Jednak tym razem gospodarzem jest województwo zachodniopomorskie – na lotnisku Makowice -Płoty.

– Od 2004 r. Festiwal WOŚP grał u nas w Kostrzynie nad Odrą. Tym razem będzie to lotnisko Makowice – Płoty. Minął rok, a pandemia trwa, szkoda czasu na czekanie – jak  mówi Jurek Owsiak, nauczmy się nie odpuszczać!  I słusznie, ja nie odpuszczam – będę jak co roku z Romanem Polańskim o 15:00 na otwarciu najpiękniejszego festiwalu świata. Siema! – mówi marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Foto: materiały mulitimedialne festiwalu fot. Damian Mekal