fbpx

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024 już 22 i 23 kwietnia

Marcowa KWRiST
Marcowa KWRiST
10 kwietnia 2024
Kwietniowe spotkania zespołów KWRiST: rewizja KPO i nie tylko
11 kwietnia 2024
Pokaż wszystkie

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024 już 22 i 23 kwietnia

Kolejna edycja Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2024 zbliża się wielkimi krokami. Związek Województw RP ponownie objął patronat nad wydarzeniem. Jakie tematy tym razem podejmą eksperci ze świata ekologii, biznesu i zrównoważonej transformacji?

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR odbędzie się już 22 i 23 kwietnia w Warszawie. To cykliczne wydarzenie, którego celem jest zbudowanie przestrzeni służącej wymianie idei, współpracy na rzecz ochrony środowiska, osiągnięciu celów klimatycznych oraz wspieraniu ambitnych, racjonalnych ekonomicznie i społecznie inicjatyw polskiej polityki klimatycznej. Dwudniowe wydarzenie organizowane przez Fundację Czyste Powietrze oraz Fundację Pozytywnych Idei, realizowane jest w formule hybrydowej, w trzech studiach telewizyjnych.

Tegoroczna edycja po raz kolejny połączy przedstawicieli różnych sektorów, w szczególności administrację rządową i samorządową, instytucje naukowe, biznes, sektor pozarządowy i media.

Trzy sceny tematyczne – jeden cel

Ideą, która przyświecać będzie zbliżającemu się wydarzeniu, jest wspólne działanie ku przyszłości. W obrębie trzech scen tematycznych eksperci spotkają się, aby wspólnie debatować nad rozwiązaniami, trendami ekologicznymi, a także szansami i zagrożeniami, jakie dla środowiska niesie perspektywa kolejnych lat.

Scena CLIMATE CARE stanie się przestrzenią do podjęcia m.in. takich tematów, jak dekarbonizacja, zrównoważone budownictwo, Gospodarka Obiegu Zamkniętego czy troska o jakość powietrza, zasoby wody i bioróżnorodność.

Kolejna ze scen – BUSINESS CONNECT – podejmie tematy związane m.in. z odpowiedzialnością przedsiębiorców wobec działań wpływających na środowisko, rynkami energii czy finansowaniem zrównoważonego rozwoju i rolą automatyzacji procesów.

Z kolei trzecia ze scen, jaką jest FUTURE COOPERATION, skupi się na wykorzystaniu innowacyjnych technologii i przemyślanych rozwiązań wobec zmian klimatycznych, a także roli innowacji i globalnych trendów w przyszłości naszej planety.

Udział w wydarzeniu to doskonała okazja, aby zaangażować się w świadome działanie na rzecz budowania ambitnej, racjonalnej ekonomicznie Polskiej Polityki Klimatycznej i Energetycznej. Bilety na to wydarzenie są bezpłatne, a rejestracja jest otwarta. Zachęcamy do zapoznania się z programem i zarejestrowania się przez stronę: https://event.togetair.eu/registration.