fbpx

W Opolskiem nagrodzili firmy wspierające studentów

Opolskie – idealne na weekend. Powiat brzeski
22 października 2023
Wyjątkowy mural przy opolskim Mechaniczniaku
6 listopada 2023
Pokaż wszystkie

W Opolskiem nagrodzili firmy wspierające studentów

W Opolskiem nagrodzili firmy wspierające studentów

Ogłoszono laureatów konkursu „Firma solidarna ze studentami”. Organizatorem jest firma Paretti, która po raz drugi dostrzega pracodawców, którzy w sposób szczególny dbają o przyszłe kadry.

Organizatorem konkursu jest firma pośrednictwa pracy dla studentów Paretti. Sam plebiscyt wyłania nagrodzonych w trzech kategoriach: „prace dorywcze”, „praktyki i staże” oraz „absolwenci”. Do plebiscytu zgłosiło się ponad 40 firm, ale część nie mogła w nim wziąć udziału ponieważ miała swoją siedzibę poza województwem opolskim. Współwłaścicielka firmy Paretti Aneta Paczos podkreśla, że firma obchodzi dziesięciolecie.

– Od lat mamy doświadczenie w pośrednictwie pracy dla studentów. Zauważamy, że wielu studentów potrzebuje podreperować budżet domowy, bądź potrzebuje pracy, aby móc studiować. Jednocześnie cały czas jest zapotrzebowanie na pracowników. Postanowiliśmy połączyć te dwa środowiska i wymyśliliśmy ten konkurs, który jest skierowany do firm. Ta idea spodobała się naszym uczelniom – mówi Aneta Paczos.

W konkursie biorą udział zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe firmy. O tym, że szczególnie małe firmy są docenione w tym roku mówi Kalina Reder. – Zależało nam na docenieniu małych przedsiębiorstw, które nie mają szans w zderzeniu z gigantami, którzy zatrudniają setki osób. Chcemy zachęcić, aby takie firmy do nas się zgłaszały. Często są to małe bądź rodzinne przedsiębiorstwa, które oferują niszowe zawody – mówi Kalina Reder.

Andrzej Culic z firmy ACN Robotics podkreśla, że studenci są bardzo innowacyjni. – Przygotowaliśmy specjalny program dla studentów. Otrzymują ono specjalne zadania związane z współpracą robota z ludźmi. Studenci programują zadanie, a to kończy się dyplomem. Jesteśmy zaskoczeni, że studenci mają bardzo ciekawe rozwiązania – dodaje Andrzej Culic.

Judyta Zmarzły jest studentką i jednocześnie pracuje w firmie Kelvion – Zajmuje się kadrami, a jednocześnie jestem studentką studiowałam na Politechnice Opolskiej, a obecnie na Uniwersytecie WSB Merito. Jestem stroną pracodawcy i studenta. Wiem jakie są problemy po obu stronach. Studenci są zarówno otwarci, którzy chcą pracować, podróżować i poznawać świat, są też tacy, którzy są roszczeniowi. Studenci powinni sobie odpowiedzieć na pytanie czego chcą – mówi Judyta Zmarzły.

Zuzanna Donath-Kasiura wicemarszałek województwa opolskiego cieszy się z samego konkursu. – Studenci są zachęcani do kontaktu z pracodawcami. Dla nas jako samorządu jest ważne, żeby studenci poznawali firmy w których potencjalnie mogą znaleźć pracę – mówi Zuzanna Donath-Kasiura.

źródło: opolskie.pl