fbpx

Wkrótce otwarcie Pawilonu Rehabilitacyjnego w Lubuskim Centrum Ortopedii

Lubuskie stawia na kompleksowe wsparcie rodzin
Lubuskie stawia na kompleksowe wsparcie rodzin
18 grudnia 2023
Lubuskie od lat wspiera przyszłych medyków
Lubuskie od lat wspiera przyszłych medyków stypendiami
8 stycznia 2024
Pokaż wszystkie

Wkrótce otwarcie Pawilonu Rehabilitacyjnego w Lubuskim Centrum Ortopedii

– 8 stycznia będzie ważnym dniem w lubuskiej ochronie zdrowia! – członek Zarządu Województwa Lubuskiego Grzegorz Potęga zapowiada otwarcie nowego obiektu w Lubuskim Centrum Ortopedii w Świebodzinie.

W piątek, 29 grudnia 2023 r. członek Zarządu Województwa Lubuskiego Grzegorz Potęga wizytował w Lubuskim Centrum Ortopedii im. dr. Lecha Wierusza w Świebodzinie czekający na otwarcie Pawilon Rehabilitacyjny.

– Jestem szczęśliwy i zbudowany tym, co zobaczyłem. Wykonawcy dotrzymali terminu – Pawilon Rehabilitacyjny powstał w rok! Nie ma drugiego takiego nowoczesnego obiektu w województwie. Inne regiony mogą nam tylko pozazdrościć – podkreśla Grzegorz Potęga, który zwiedzał budynek wraz z Elżbietą Kozak – prezes Zarządu Lubuskiego Centrum Ortopedii.

– Pawilon Rehabilitacyjny jest naszą dumą – podkreśla prezes Elżbieta Kozak. – Dziękuję za tę wizytę i za zaangażowanie Zarządu Województwa Lubuskiego w przedsięwzięcie, a panu marszałkowi Potędze dziękuję szczególnie. Bardzo się cieszę z naszych bieżących kontaktów, spotkań na temat Pawilonu, ale też kolejnych zadań i inwestycji, które będą służyły dalszemu rozwojowi naszego Centrum.

– Pawilon Rehabilitacyjny, który już dzień po otwarciu przyjmie pierwszych pacjentów, ale też inne inwestycje zaplanowane w 2024 roku, wpisują się w Kontrakt Programowy dla Województwa Lubuskiego – podkreśla udział unijnych funduszy w projektach dotyczących ochrony zdrowia członek Zarządu Województwa Lubuskiego Grzegorz Potęga.

Uroczyste otwarcie Pawilonu Rehabilitacyjnego w Lubuskim Centrum Ortopedii w Świebodzinie z udziałem Marszałka Województwa Lubuskiego Marcina Jabłońskiego nastąpi 8 stycznia 2024 r. o godz. 10.00.

Całkowita wartość inwestycji: blisko 45 mln zł (50 proc. – samorząd województwa wraz z funduszami unijnymi, 50 proc. – szpital). 11 października 2023 r. lecznica otrzymała dodatkowe wsparcie – 3,3 mln zł z funduszy europejskich.

Wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego na lata 2014-2020: blisko 14 mln zł.

Wykonawcy – firmy Asbud z Gronowa i Demiurg z Poznania.

Projekt polega na rozbudowie szpitala o Pawilon Rehabilitacyjny wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia medycznego, w tym specjalistycznego na potrzeby zabiegów rehabilitacyjnych. Jego głównym celem jest poprawa dostępności do wysokiej jakości usług medycznych w zakresie rehabilitacji. Pawilon pozwoli na zwiększenie ilości świadczeń oraz ich poszerzenie o pacjentów z niewydolnościami wynikającymi z przejścia COVID-19. Dotyczy to zarówno opieki stacjonarnej, jak i ambulatoryjnej.

źródło: lubuskie.pl