fbpx
ciśnienie krwi, wykres
Z posiedzenia Komisji ds. Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej ZWRP
29 marca 2021
KPO – Zielona Energia. Czwarte wysłuchanie publiczne
30 marca 2021
Pokaż wszystkie

Z posiedzenia Zarządu ZWRP

26 marca br., w trybie zdalnym obradował Zarząd Związku Województw RP.

Marszałkowie przyjęli sprawozdanie Prezesa Zarządu z działalności Zarządu Związku Województw RP i wykonania budżetu za 2020 rok. Zaakceptowali również projekt budżetu Związku Województw RP na rok 2021.

Marszałkowie rozmawiali m.in. o możliwościach wspólnej promocji Polskich Regionów. Zarząd przyjął stanowisko w sprawie nowelizacji prawa gospodarki odpadami. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących wskazania i utworzenia tzw. miejsc spełniających warunki magazynowania odpadów.  Marszałkowie przyjęli także stanowisko w sprawie dostosowania przepisów ustawy z 3 kwietnia 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19 (Dz.U. 2020, poz. 694) do obowiązującego stanu prawnego. Przepisy prawa w aktualnie obowiązującym brzmieniu, nie pozwalają regionalnym funduszom rozwoju na działanie w sposób szybki i efektywny w zakresie pomocy finansowej udzielanej polskim przedsiębiorcom.

Przyjęto także stanowisko w sprawie wsparcia samorządów województw w zakresie wydawanych przez Ministerstwo Finansów decyzji dotyczących zwrotu części oświatowej subwencji ogólnej oraz wprowadzenia systemowych zmian dotyczących sposobu naliczania części oświatowej subwencji ogólnej.

W spotkaniu uczestniczyli również eksperci z komisji i zespołów problemowych ZWRP.

źródło i foto: lubuskie.pl