fbpx
Doktor Maria Kubisa z nagrodą marszałka Obrończyni Praw Człowieka
Doktor Maria Kubisa z nagrodą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Obrończyni Praw Człowieka”
11 grudnia 2023
Wyższe dotacje dla zachodniopomorskich Zakładów Aktywności Zawodowej
1 stycznia 2024
Pokaż wszystkie

Zachodniopomorskie RoboCampy zakończone z sukcesem

Zachodniopomorskie RoboCampy zakończone z sukcesem

Zakończył się edukacyjny projekt „Zachodniopomorskie RoboCampy”! I to z sukcesem. Trwał od lutego do października. Z bezpłatnych kursów m.in. z programowania skorzystało blisko 350 młodych osób.

Przedsięwzięcie organizowane z inicjatywy zachodniopomorskiego marszałka Olgierda Geblewicza było doskonałą okazją dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Pomorza Zachodniego w wieku od 14 do 19 lat, aby wziąć udział w 24-godzinnych kursach programistycznych.

– Myślę, że to nie tylko zabawa, ale także intensywna nauka, która przyniosła wiele pozytywnych efektów. W ciągu tego okresu uczestnicy nie tylko zdobyli umiejętności programistyczne, ale także rozwijali kluczowe kompetencje. Z pewnością przydatne w kształceniu umiejętności niezbędnych na rynku pracy – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Zajęcia nie tylko stymulowały kreatywność i ćwiczyły logiczne myślenie, ale także wzmacniały odporność na niepowodzenia, rozwijały wytrwałość w dążeniu do celu, motywowały do próbowania różnych rozwiązań problemów, oraz uczyły skutecznej komunikacji i pracy zespołowej.

Imponująco przedstawia się projekt w liczbach:
a/ 43 kursy przeprowadzone online,
b/ łącznie 1032 godziny nauki,
c/ 528 zrekrutowanych osób,
d/ 341 osób, które otrzymały certyfikat ukończenia kursów (po zaliczeniu minimum 80% frekwencji i wyzwań końcowych),
e/ 86 osób zostało wyróżnionych za szczególną aktywność podczas zajęć,
f/ 24 trenerów – programistów prowadziło zajęcia online,
g/ uczestnicy pochodzili z blisko 70 gmin regionu, w tym 42 to gminy zaliczane są do Specjalnej Strefy Włączenia.

Młodzież wzięła udział w kursach:
– Programowanie w Pythonie – poziom podstawowy,
– Programowanie w Pythonie – poziom zaawansowany,
– Programowanie w C# – poziom podstawowy,
– Programowanie w C# – poziom zaawansowany,
– Strony internetowe – poziom podstawowy,
– Bazy danych, SQL – poziom podstawowy.

Projekt był możliwy do zrealizowania dzięki finansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Kursy były prowadzone w ramach projektu ,,Pomorze Zachodnie – gdzie biznes łączy się z nauką” realizowanego przez Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom i trenerom za zaangażowanie i wspaniałą dawkę wiedzy. Liczba efektywnie przeszkolonych osób sięgająca blisko 350, to dowód na to, że edukacja programistyczna ma ogromne znaczenie dla młodego pokolenia, a zawód przyszłości rozwija się w regionie – podkreśla dyrektor Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Jacek Wójcikowski.

źródło: wzp.pl