fbpx

Ze spotkania koordynatorów ds. ochrony sygnalistów

Trzeba zwiększyć skuteczność działania systemu ochrony zdrowia
20 czerwca 2022
Spotkanie KWRiST z premierem Morawieckim
21 czerwca 2022
Pokaż wszystkie

Ze spotkania koordynatorów ds. ochrony sygnalistów

Ostatnie przed okresem wakacyjnym organizowane przez Biuro Związku Województw RP spotkanie koordynatorów ds. ochrony sygnalistów w urzędach marszałkowskich odbyło się 21 czerwca 2022 r.

Jego przedmiotem było zaprezentowanie przedstawicielom urzędów marszałkowskich kolejnych aplikacji dedykowanych do zgłaszania i zarządzania nieprawidłowościami w jednostkach organizacyjnych.

Dalsza część spotkania obejmowała pracę warsztatową w formie „burzy mózgów”. Prowadząca mec. Agnieszka Macura zaprosiła uczestników do poszerzenia katalogu nieprawidłowości, które mogą zgłaszać sygnaliści.

Zadanie choć z pozoru łatwe, stanowiło wyzwanie np. w przypadku wskazania konkretnych naruszeń prawa (działań lub zaniechań niezgodnych z prawem lub mające na celu obejście prawa) dotyczące np. bezpieczeństwa produktów i ich zgodności z wymogami czy bezpieczeństwa transportu.

Celem ćwiczenia było ustalenie konkretnych naruszeń, które mogą być zaprezentowane jako potencjalne podczas wdrożeń i szkoleń w urzędach marszałkowskich.

Ustalono, że warto zaangażować do zbudowania katalogu kierownictwo wszystkich wydziałów, by podzielili się swoją specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem.

Spotkania zostaną wznowione we wrześniu, natomiast konsultacje radczyni prawnej Agnieszki Macury są dostępne również w okresie wakacyjnym.