fbpx

Zielonogórskie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka z nowym sprzętem diagnostycznym

kieliszek z winem
Lubuski Festiwal Piwnic i Winnic
18 czerwca 2021
Dobry wynik lubuskich spółek szpitalnych
30 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

Zielonogórskie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka z nowym sprzętem diagnostycznym

rezonans

W Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze został już zamontowany wysokiej klasy diagnostyczny sprzęt: rezonans magnetyczny, aparat RTG i tomograf komputerowy.

Zakupy specjalistycznego sprzętu dla Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze, nie byłyby możliwe, gdyby nie dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Lubuskiego w wysokości ponad 1,4 mln zł. Kolejne pieniądze dołożyła Unia Europejska. Na ten ważny sprzęt wydano już w sumie 8,3 mln zł.

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze sukcesywnie kupuje sprzęt, który trafia na wyposażenie CZMiD. Na ten cel Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego pozyskał m.in. z Unii Europejskiej 20 mln zł. – Cały czas doposażamy nasze Centrum. Będzie ono służyło mieszkańcom całego regionu – podkreśla marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Rezonans, który trafił do CZMiD to sprzęt z najwyższej półki, dostosowany także do potrzeb pediatrycznych. Pozwoli w przyszłości kompleksowo zadbać o potrzeby najmłodszych pacjentów. W ostatnim czasie Centrum wzbogaciło się także o inne wartościowe urządzenia. Wcześniej był to aparat RTG za 1,5 mln zł i tomograf za 2,6 mln zł. Pieniądze na medyczne zakupy pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Środki udało się przekierować do szpitala dzięki staraniom zarządu województwa lubuskiego.

W tym tygodniu do Klinicznego Oddziału Neonatologii w Zielonej Górze dotarło także pięć wysokiej klasy respiratorów, zakupionych z puli 20 mln zł oraz najwyższej klasy ultrasonografy do wykonywania badań położniczych w komplecie z dodatkowym osprzętem: komputerami, drukarkami i systemem archiwizującym.

foto: Szpital Uniwersytecki