fbpx

14. edycja nagrody Kryształy Przetargów Publicznych pod patronatem ZWRP

Z posiedzenia Komisji Rewizyjnej Związku Województw RP
23 czerwca 2022
ZWRP o funduszach UE dla nowoczesnej gospodarki
23 czerwca 2022
Pokaż wszystkie

14. edycja nagrody Kryształy Przetargów Publicznych pod patronatem ZWRP

Ruszyły zgłoszenia do 14. edycji Kryształów Przetargów Publicznych. Jest to nagroda przyznawana zamawiającym i wykonawcom za profesjonalnie zrealizowane inwestycje w sektorze publicznym.

 

Kapituła wybiera projekty o różnej skali i wyróżnia zarówno małe inwestycje o znaczeniu lokalnym, jak i te największe, które mają wpływ na całe społeczeństwo. Największa uwaga zwracana jest jednak na rzetelność przeprowadzonego postępowania przetargowego, przejrzystość realizacji zadania oraz osiągnięte efekty.

Zgłoszenie do nagrody i w przypadku jej przyznania – otrzymanie jej – jest bezpłatne.

 

Jakie projekty można zgłaszać

 

Każdy zamawiający lub wykonawca może zgłosić dowolną liczbę projektów. Należy pamiętać o tym, że inwestycje muszą być zakończone i – co najważniejsze – oddane do użytku w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 31 lipca 2022 r. Przy zgłoszeniu należy wybrać jedną z czterech kategorii:

  1. Ochrona środowiska i gospodarka wodna
  2. Infrastruktura drogowo-komunikacyjna
  3. Obiekty użyteczności publicznej
  4. Rewitalizacja przestrzeni publicznej i ochrona zabytków

 

 

Przebieg zgłoszenia składa się z dwóch części:

 

  1. Wypełnienie prostego formularza na stronie: przetargipubliczne.pl/zgloszenie najpóźniej do 31 sierpnia 2022 r.
  2. Wypełnienie ankiety zawierającej dodatkowe pytania dotyczące wykonanego zadania, procesu udzielania zamówienia oraz osiągniętych efektów. Ankieta zostanie przesłana na adres e-mail podany w formularzu – należy ją wypełnić i odesłać w ciągu 10 dni. Warto także dołączyć zdjęcia ze zrealizowanej inwestycji czy publikacje prasowe na jej temat.

 

Wręczenie nagród odbędzie się 10 października na Gali Kryształów Przetargów Publicznych podczas XVII Forum Przetargów Publicznych. Każdy z laureatów otrzyma unikatową statuetkę, certyfikat przyznania nagrody oraz komplet materiałów umożliwiających promocję.

 

O laureatach poprzednich trzynastu edycji Kryształów piszemy na stronie: nagroda.przetargipubliczne.pl/laureaci/.

 

Patronami honorowymi 14. edycji są: Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Związek Powiatów Polskich, Polskie Regiony – Związek Województw Polskich RP, Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.