fbpx

Czego możemy nauczyć się od Singapuru? Ciekawy podcast gościa Kongresu Obywatelskiego

praca zdalna
Wysłuchania publiczne. Koncepcja Rozwoju Kraju 2050
3 września 2021
laptop
Interdyscyplinarnie Efektywnie Skutecznie. Bezpłatne szkolenia SGH i CMKP
8 września 2021
Pokaż wszystkie

Czego możemy nauczyć się od Singapuru? Ciekawy podcast gościa Kongresu Obywatelskiego

mikrofon
  • Do czego mogą nas zainspirować doświadczenia Singapuru związane z rozwojem innowacyjnej gospodarki?
  • Które spośród przyjętych tam rozwiązań zupełnie nie przystają do naszych polskich warunków i kodów kulturowych, a które można by niemal skopiować?
  • Co zadecydowało o obraniu przez Singapur takiej, a nie innej drogi? Na te i inne pytania odpowiada #11 odcinek audycji „Głos Kongresu Obywatelskiego”, w którym gościem Miłosza Szymańskiego (@ZaRubieżą) jest prof. Mariusz Orłowski z Uniwersytetu Virginia Tech, członek Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego.

Profesor posiadający szeroką, międzynarodową perspektywę w szczególny sposób odniósł się do sukcesu Polskich Regionów w budowaniu warunków sprzyjających innowacyjności – wskazując m.in. na przykład Doliny Lotniczej oraz działań podejmowanych w województwie pomorskim. Serdecznie zachęcamy do wysłuchania wypowiedzi.

Cały odcinek podcastu dostępny jest na witrynie Spotify  #11 Czego możemy się nauczyć od Singapuru? #prof. Mariusz Orłowski #Głos Kongresu Obywatelskiego – Głos Kongresu Obywatelskiego | Podcast w Spotify

Polecamy także tekst profesora pt. Singapurskie inspiracje dla innowacyjnego rozwoju Singapurskie inspiracje dla innowacyjnego rozwoju (kongresobywatelski.pl) będący częścią V numeru Pomorskiego Thinklettera pt. „Drogi do innowacyjnych regionów i Polski”.

Drogi do innowacyjnych regionów i Polski (kongresobywatelski.pl)

W wydaniu tym, którego partnerem jest Związek Województw RP,  znalazły się ponadto  głosy m.in. dra inż. Wojciecha Kamienieckiego, Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, dra Sławomira Tokarskiego, Dyrektora ds. Europejskiej Współpracy Terytorialnej w Komisji Europejskiej, Anny Streżyńskiej, b. Minister Cyfryzacji, Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz przedstawicieli świata nauki i innowacyjnego biznesu. Publikacja daje wgląd zarówno w globalne i europejskie uwarunkowania, których nie powinniśmy ignorować rozwijając innowacje w Polsce, jak również pokazuje nasze słabe i mocne strony, prezentuje doświadczenia regionów i firm, które aktywnie uczestniczą w procesie budowania naszej globalnej konkurencyjności.