fbpx

„Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”

grafika
Więcej środków na mikrogranty w Łódzkiem
9 kwietnia 2021
Miliony na przystosowanie ponad stu podlaskich szkół do nauczania w czasach pandemii
16 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie

„Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zainicjowali realizację projektu pilotażowego pn. „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”.

Celem utworzenia Akademii Liderów Województwa Łódzkiego jest wsparcie osób, które chcą doskonalić umiejętności organizacyjne potrzebne do pełnienia funkcji liderów w lokalnych społecznościach i organizacjach młodzieżowych.

– Każda społeczność potrzebuje liderów. Osób, które mają pomysły, potrafią je realizować i budować wokół nich przestrzeń do działania. Ludzi, którzy umieją również docierać do pomysłów innych i zarażać nimi jeszcze więcej osób. – mówił marszałek podczas podpisywania listu intencyjnego marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

– Takich osób potrzebujemy, do takich osób chcemy dotrzeć. Takie osoby chcemy zainteresować tym, żeby zachciały się rozwijać. Objąłem patronatem projekt Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, bo to działanie, które jest potrzebne. Wierzę, że w ten sposób wesprzemy wszystkich tych, którzy są zainteresowani zastaniem liderami, ale także pomożemy samym sobie. Bo przecież pomysły i aktywność tych ludzi będą adresowane do nas, będą trafiały do mieszkańców naszego województwa.

Jak dodał marszałek, projekt ma charakter pilotażowy: – Ale wierzę, iż zainteresowanie nim będzie tak duże, że będziemy go kontynuować.

Jak poinformowała dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego Iwona Wieczorek, udział w projekcie mogą wziąć osoby między 18 a 25 rokiem życia zamieszkałe na terenie województwa łódzkiego. Projekt dedykowany jest szczególnie młodym radnym, członkom młodzieżowych rad samorządu terytorialnego, studentom, uczniom, młodzieży zaangażowanej w życie lokalnych społeczności. Rekrutacja rozpocznie się 19 kwietnia. Zostanie podzielona na kilka etapów. Zgłoszenia przyjmowane będą w formie elektronicznej – za pomocą formularza zgłoszeniowego, który będzie aktywny na stronie Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego od 19 kwietnia do 5 maja. Potem komisja rekrutacyjna wyłoni kandydatów do rozmów kwalifikacyjnych, które odbędą się 12, 13 i 14 maja. Uroczyste rozpoczęcie projektu zostało zaplanowane na 29 maja, a jego zakończenie ma się odbyć podczas Forum Promocji Województwa Łódzkiego we wrześniu.

Program zajęć będzie obejmował minimum pięć zjazdów szkoleniowych prowadzonych w formule hybrydowej – w zależności od sytuacji epidemicznej w kraju. Zajęcia przewidziane są w weekendy w maju i czerwcu. Będą poświęcone tematyce samorządu terytorialnego, komunikacji interpersonalnej, planowaniu kariery, autoprezentacji, zarzadzania czasem. Przewidziano także blok zajęć dotyczących zarządzania projektami, czy wykorzystania platform e-learningowych w procesie komunikowania się.

Udział w projekcie jest bezpłatny, może wziąć w nim udział 36 uczestników.

źródło: lodzkie.pl foto: nist