fbpx
Śląskie na wyciągnięcie ręki
1 lipca 2024
Regionalny Trójkąt Weimarski w nowej odsłonie
15 lipca 2024
Pokaż wszystkie

Balonowa Jura – Śląskie zaprasza

W Olsztynie i Janowie odbędą się VII Jurajskie Zawody Balonowe. Zawody odbędą się w dniach 11-14 lipca br., na terenie gmin Olsztyn i Janów. Sportową rywalizację uświetnią nocne pokazy balonów, pikniki balonowe w Złotym Potoku i Olsztynie, koncerty i atrakcje dla dzieci.

To szansa na promocję gmin jurajskich, ale i całego regionu, a jednocześnie okazja do śledzenia zmagań ekip balonowych, które będę przemieszczać się nad Jurą Krakowsko-Częstochowską. Czeka nas kilka dni widowiskowych zawodów i wierzę, że to wydarzenie przyciągnie nie tylko okolicznych mieszkańców, ale i turystów, przyczyniając się do rozwoju subregionu północnegopodkreślał wicemarszałek Bartłomiej Sabat.

W konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie uczestniczyli wicemarszałek Województwa Śląskiego Bartłomiej Sabat, burmistrz miasta i gminy Olsztyn Tomasz Kucharski, wójt gminy Janów Edward Moskalik oraz Michał Tomanek, prezes Aeroklubu Śląskiego i utytułowany pilot, Witold Filus.

Województwo śląskie wspiera wydarzenie finansowo. Obie gminy otrzymały po 100 tys. zł.

Zaczynamy już 11 lipca w Złotym Potoku, a potem przez cały weekend będziemy śledzić kolejne loty. Przed nami piękne widowisko, wiele atrakcji dla całych rodzin, do tego konkurs fotograficzny, do którego już dzisiaj zapraszam. Cieszę się, że możemy organizować taką imprezę i pokazać piękno tych terenów – mówił wójt gminy, Edward Moskalik.

Lokalizacja zawodów pozwoli publiczności podziwiać wyjątkowość krajobrazu jurajskich gmin, gdzie znajdują się rezerwaty przyrody oraz dziesiątki kilometrów szlaków turystycznych, przebiegających tuż obok ruin średniowiecznych zamków.

O zawodach oraz potencjalne turystycznym i kulturalnym subregionu północnego Województwa Śląskiego będzie można przekonać się również oglądając program Dzień Dobry Wakacje w telewizji TVN. Rozmówcami w wejściach na żywo będą: Małgorzata Majer – Sętowska, dyrektor ROK w Częstochowie i Robert Pilarczyk, naczelnik Grupy Jurajskiej GOPR. Zawody balonowe relacjonować na żywo będzie także Polskie Radio Katowice.

slaskie.pl