fbpx
Podkarpackie pszczelarstwo
11 października 2022
Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na ostatniej prostej
25 października 2022
Pokaż wszystkie

Carpathian Startup Fest

Znamy finalistów drugiej edycji konkursu Carpathian Startup Fest. Nagrody zwycięzcom wręczył podczas uroczystej gali wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch. Dwudniowe wydarzenie zgromadziło setki osób, które w Rzeszowie rozmawiały o innowacjach, dzieliły się pomysłami na biznes oraz informacjami, jak go z sukcesem prowadzić.

 

CSF22 to festiwal innowacyjnych pomysłów na biznes. To także dwa dni debat, prelekcji, konferencji, spotkań oraz biznesowych rozmów o gospodarce i szeroko rozumianych innowacjach. Pomysł zrodził się w Rzeszowskiej Agencja Rozwoju Regionalnego, która wraz z partnerami – wśród których jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego – postanowiła stworzyć miejsce prezentacji dla osób, które mają pomysł na innowacyjny biznes i szukają wsparcia inwestorów oraz instytucji otoczenia biznesu. I tak właśnie było podczas dwóch festiwalowych dni – 13 i14 października.

 

Podczas drugiej edycji wydarzenia na festiwalowych scenach podczas tzw. Demo Day, zaprezentowały się młode, innowacyjne firmy. Była to okazja do znalezienia inwestora a jednocześnie szansa na wygranie cennych nagród w festiwalowym konkursie. Wręczając nagrody, wicemarszałek gratulował zwycięzcom i podkreślał, że cieszy go, iż takie wydarzenie odbywa się w województwie podkarpackim:

 

Samorząd województwa wspiera tego typu przedsięwzięcia, szczególnie jeżeli wpisują się one w nasze inteligentne specjalizacje, wśród których jest między innymi lotnictwo i kosmonautyka, czy jakość życia. Cieszę się, że możemy się tu spotkać, w takim gronie i mówić o tym, co ważne dla naszej gospodarki czyli o innowacjach – mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

 

Ostateczna lista laureatów II edycji konkursu Carpathian Startup Fest w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:

 

Kategoria – Najlepszy Startup

 

Startup III miejsce – Mediprintic sp. z o.o.

Startup II miejsce – Astrotectonic

Startup I miejsce – Visual Tech – Lab Sp. z o.o.

 

 

NAGRODA SPECJALNA Startup

 

Nagroda InCredibles Sebastiana Kulczyka – Astrotectonic

Nagroda Prefactum – Visual Tech – Lab Sp. z o.o.

Nagroda Innergo Systems – Visual Tech – Lab Sp. z o.o.

Kategoria – Najlepszy Scaleup

Scaleup III miejsce – Battery Technic Sp. z o.o.

Scaleup II miejsce – Maas Loop Sp. z o.o

Scaleup I miejsce – ParkCash Sp. z o.o.

 

NAGRODA SPECJALNA Scaleup

 

Nagroda Innergo Systems – ParkCash Sp. z o.o.

Kategoria – Najlepszy pomysł biznesowy

Idea Challange III miejsce – Virtumobi

Idea Challange II miejsce – GROW

Idea Challange I miejsce – MoVA

 

NAGRODA SPECJALNA Idea Challange

 

Nagroda Innergo Systems – MoVA

Kategoria – Inteligentne specjalizacje

Informacja i telekomunikacja – Gridal

Jakość życia – MoodMon

 

Źródło i foto: www.podkarpackie.pl