fbpx

Edu Polskie Regiony. Protokół dyplomatyczny, etykieta i savoir vivre w administracji samorządowej

mikrofon
Polskie Regiony Live. Sejmiki młodzieżowe
1 czerwca 2021
Ze sprawozdania ZWRP za 2020 r.  Promowanie ekspertów
2 czerwca 2021
mikrofon
Polskie Regiony Live. Sejmiki młodzieżowe
1 czerwca 2021
Ze sprawozdania ZWRP za 2020 r.  Promowanie ekspertów
2 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

Edu Polskie Regiony. Protokół dyplomatyczny, etykieta i savoir vivre w administracji samorządowej

wideokonferencja

11 czerwca w godz. 9.00 – 12.00 odbędzie się bezpłatny webinar z cyklu Edu Polskie Regiony pt. Protokół dyplomatyczny, etykieta i savoir vivre w administracji samorządowej. Organizatorem spotkania jest Związek Województw RP.

Zadaniem webinarium jest nie tylko przekazanie urzędnikom niezbędnej wiedzy na temat etykiety, protokołu dyplomatycznego, czy savoir-vivre’u, ale też skupienie się na realnych wyzwaniach, z którymi zmagają się w codziennej pracy.

Nikt nie ma wątpliwości, że urzędnicy samorządowi powinni być przygotowani merytorycznie do prowadzonych przez siebie spraw, ale być także wizytówką urzędu, zwłaszcza podczas oficjalnych spotkań i konferencji.

Po zakończeniu szkolenia urzędnicy będą potrafili uniknąć podstawowych błędów, nieporozumień i nietaktów w pracy, a także zawsze kierować się dobrymi manierami i przestrzegać zasad savoir i protokołu dyplomatycznego.

Zakres tematyczny warsztatów:

  • zasady współczesnego protokołu dyplomatycznego (precedencja najwyższych stanowisk w RP, precedencja służbowa, zachowanie pierwszeństwa w różnych sytuacjach – winda, budynek, samochód służbowy itd.)
  • powitania i tytułowanie (przedstawianie, tytuły kurtuazyjne, oficjalne powitania, podawanie ręki w czasach pandemii itp.)
  • komunikacja interpersonalna wymagająca etykiety, savoir-vivre w internecie i komunikatorach internetowych, praca zdalna a netykieta
  • delegacje (program oficjalny, a program roboczy), wyjazdy służbowe, prezenty, zaproszenia
  • dress code urzędników i najczęstsze uchybienia dotyczące stroju w pracy

Spotkanie będzie wykładem z elementami ćwiczeń i dyskusji (będzie możliwość zadawania pytań).

 

Po zakończeniu warsztatów uczestnicy dostaną komplet materiałów, podsumowujących wszystkie poruszone na nim zagadnienia.

Udział w webinarium jest bezpłatny. Obowiązują zapisy Zapisz się na szkolenie | Polskie Regiony w terminie do 9 czerwca br.

Prosimy zwrócić szczególną uwagę podczas rejestracji na wpisanie poprawnego adresu e-mail, na który zostanie przesłany link udostępniający szkolenie (platforma ZOOM).

Liczba miejsc ograniczona.

W razie pytań, prosimy o kontakt pod nr tel. 12 362 69 68.

 

Prowadzenie: Agata Grenda – przez 15 lat menedżerka kultury i projektów międzynarodowych, specjalizująca się w dyplomacji publicznej – była wicedyrektorką, a następnie dyrektorką Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku, w randze konsula. Przez cztery lata szefowała też Departamentowi Kultury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Absolwentka filolologii polskiej (specjalizacja dziennikarska) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Obecnie prowadzi własną firmę Grenda Produkcja. Kultury, w której łączy pracę dla kultury i biznesu w obszarze PR, produkcji, copywritingu, fundrisingu i warsztatów. Wśród jej klientów znaleźli się m.in.: Miasto Poznań, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, agencja V5 Group (dla Grupy Tubądzin), FANDOM, Estrada Poznańska, Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, festiwal Jazz Juniors, portal lubimyczytac.pl, Malta Festival Poznań i inni.

Od trzech lat prowadzi warsztaty z budowania i pielęgnowania sieci kontaktów pt. „Mam plecy i nie zawaham się ich użyć”, a także warsztaty z zakresu protokołu dyplomatycznego, savoir vivre i etykiety w biznesie i instytucjach oraz zagadnień związanych z zarządzaniem kulturą.