fbpx

Forum Cyfrowej Administracji Publicznej 2021

elektrownia wiatrowa
Zielone zamówienia publiczne – szkolenia UZP
15 lutego 2021
książka
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
19 lutego 2021
Pokaż wszystkie

Forum Cyfrowej Administracji Publicznej 2021

sztuczna inteligencja

Architektura informacyjna państwa w praktyce, innowacyjna administracja, wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem – to tylko niektóre tematy tegorocznego Forum Administracji Cyfrowej.

Głównym celem Forum Cyfrowej Administracji Publiczne (FCAP) jest wymiana doświadczeń i dyskusja o przyszłości i wyzwaniach cyfrowej administracji publicznej. Wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do pracowników administracji publicznej, ale organizatorzy zapraszają na nie także wszystkich, którym ta tematyka jest bliska.

Tegoroczna edycja odbędzie się online – 26 lutego w godz. 10-13.

Otworzą ją premier Mateusz Morawiecki oraz minister Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM).

Jednym z głównych punktów wydarzenia będzie premiera portalu Interoperacyjności i Architektury Informacyjnej Państwa.

Na portalu będzie można znaleźć m.in. bazę wiedzy do wykorzystania w planowaniu, budowie i rozwoju krajowych i europejskich e-usług publicznych, a także standardy, rekomendacje i komponenty do wykorzystania w budowie i rozwoju elektronicznych usług publicznych.

Uczestnicy Forum zobaczą portal jako pierwsi. Co więcej – będą mogli wziąć udział w konkursie związanym z portalem.

Premiera portalu odbędzie się podczas dyskusji „Czy da się ogarnąć chaos? Architektura Informacyjna Państwa w praktyce”. Wezmą w niej udział Jacek Paziewski (dyrektor Departamentu Architektury Informacyjnej Państwa, KPRM), prof. Andrzej Sobczak (SGH), Paweł Masiarz (Centrum eZdrowia) i Leszek Maśniak (Emag, Sieć Łukasiewicz).

Inne tematy, o których będą dyskutowali uczestnicy tegorocznej edycji Forum Cyfrowej Administracji Publicznej to m.in.:

  • Innowacyjna administracja – czy to możliwe? (Justyna Orłowska, Marta Lewandowska, Tomasz Topolewski).
  • Czy sektor publiczny podoła wyzwaniom związanym z cyberbezpieczeństwem w 2021 r. (Robert Kośla, Karol Okoński, Agnieszka AleksiejczukUrząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego)
  • Nowe technologie w rolnictwie – innowacje w nieinnowacyjnym obszarze (Michał Wiśniewski, Wojciech Janek)
  • Trendy i innowacje cyfrowe administracji – moda czy konieczność (Jarosław Abramczyk, Maciej Bułkowski – Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego)
  • Cyfrowa transformacja administracji 2.0 – nowe kierunki w dobie COVID-19 w obszarze kompetencji? (Adam Wojtkowski, Michał Wiśniewski, Przemysław Koch)
  • Bezpieczeństwo sektora publicznego – nowe ryzyka i techniki obrony w sytuacji pandemicznej (Grzegorz Latosiński, Mariusz Głębocki)

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na

www.fcap.pl/index.php

Pomysłodawcą i organizatorem FCAP jest Fundacja IT Leader Club Polska. Partnerami Forum są Kancelaria Premiera Rady Ministrów (KPRM) oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR).

Udział dla pracowników sektora publicznego jest bezpłatny.

Rejestracja www.fcap.pl