fbpx
Spotkanie z marszałkie kuchcińskim warmia mazury
Z wizytą u Marcina Kuchcińskiego – Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
11 grudnia 2023
Po posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Związku Województw RP
19 grudnia 2023
Pokaż wszystkie

Geodeci obradowali we Wrocławiu

Geodeci obradowali we Wrocławiu

Zespół Geodetów Województw przy Związku Województw RP spotkał się we Wrocławiu w dniach 11-12 grudnia. Na spotkaniu byli obecni m.in. wicemarszałek Dolnego Śląska – Grzegorz Macko, dyrektor biura ZWRP Jakub Mielczarek oraz Marek Bittner – Przewodniczący Zespołu Geodetów Województw.

Poza wyżej wymienionymi w zjeździe wzięli także udział dyrektorzy i kierownicy Wojewódzkich Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, dyrektorzy Wojewódzkich Biur Geodezji i Terenów Rolnych. Łącznie zebrało się pokaźne, kilkudziesięcioosobowe grono ze wszystkich województw w Polsce.

Organizatorami i gospodarzami wydarzenia były dolnośląski Wydział Geodezji i Kartografii, Dolnośląskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu oraz dolnośląski Geoportal.

Wicemarszałek Macko przywitał gości, zainaugurował posiedzenie i uczestniczył w części obrad. Głos zabrał także dyrektor biura ZWRP Jakub Mielczarek.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i poszerzania wiedzy. Rozmawiano o pomysłach na wykorzystanie sztucznej inteligencji w realizacji naszych zadań, o danych satelitarnych oraz o tym co możemy zrobić, aby upowszechnić wykorzystanie danych i map gromadzonych w geoportalach regionalnych

Pojawiła się też okazja, by poszerzyć wiedzę historii kartografii i starych mapach. Część merytoryczną przygotowały Zakład Geoinformatyki i Kartografii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zakład Narodowy im. Ossolińskich (Ossolineum).

Co ciekawe pamiątką po spotkaniu jest nowy wrocławski krasnal MAPEUSZ – rzecz jasna kartograf. Można go podziwiać pod siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.