fbpx

Jak przygotować umowę dotyczącą dostępności. Szkolenie ZWRP dla koordynatorów z urzędów marszałkowskich

Jakub Mielczarek i Mateusz Kopij
Polskie Wakacje. Odwiedzamy polskie regiony
8 lipca 2021
Mieczysław Struk
,,Samorządy w nowych realiach’’. O czym mówiono podczas I Samorządowego Kongresu Finansowego
12 lipca 2021
Pokaż wszystkie

Jak przygotować umowę dotyczącą dostępności. Szkolenie ZWRP dla koordynatorów z urzędów marszałkowskich

podpisywanie umowy

9 lipca br. odbyło się kolejne szkolenie online koordynatorów ds. dostępności w urzędach marszałkowskich zorganizowane przez Biuro Związku Województw RP.

Tematem webinarium były zapisy w umowach dotyczących dostępności oraz procedury prawne.

W szkoleniu, zgodnie z wcześniejszymi sugestiami koordynatorów  uczestniczyli także radcy prawni oraz przedstawiciele departamentów zajmujących się zamówieniami publicznych w urzędach marszałkowskich zaangażowani w proces przygotowywania umów.

Webinarium prowadziła mecenas Katarzyna Heba z Kancelarii Adwokackiej Katarzyna Heba, która na poprzednim spotkaniu koordynatorów ds. dostępności przedstawiła informację z zakresu „Procedury skargowej według zapisów Ustawy. Jak się przygotować, aby odpowiedzialnie reagować na wnioski i skargi na dostępność”.

Aktywny udział w szkoleniu oraz pomoc w jego prowadzeniu zapewniła Anna Bizub –Jechna, koordynator ds. dostępności z województwa pomorskiego .

Koordynatorzy ds. dostępności na wcześniejszych warsztatach  sygnalizowali potrzebę zorganizowania szkolenia na temat zapisów w umowach dotyczących dostępności , z uwagi na liczne wątpliwości związane z interpretacją zapisów występujących w umowach. Szkolenie było więc okazją do ich wyjaśniania.

Podczas spotkania dyskutowano także o planach poprawy dostępności w poszczególnych województwach.

Mecenas Katarzyna Heba wspomniała również o koniecznej współpracy w przygotowywaniu umów między koordynatorami ds. dostępności, jako osobami które mają praktyczną wiedzę z zakresu sporządzania raportów oraz planów poprawy dostępności radcami prawnymi i przedstawicielami departamentów zajmujących się zamówieniami publicznych w urzędach marszałkowskich

Następne spotkanie koordynatorów odbędzie się po przerwie wakacyjnej .