fbpx
Śląskie uczciło pamięć Wojciecha Korfantego
19 sierpnia 2022
O transformacji regionów pogórniczych na PRECOP 27
19 października 2022
Pokaż wszystkie

Jubileusz tyskiego szpitala

Szpital Megrez w Tychach świętuje 50-te urodziny. Uroczysta gala odbyła się w miejscowej Mediatece, a gościli na niej m.in. marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, prezydent Tychów Andrzej Dziuba, prezes Megrez Sp. z o.o. Mariola Szulc i starosta bieruńsko – lędziński Bernard Bednorz.

 

– Wojewódzki Szpital Specjalistyczny – dzisiejszy Megrez – to ważne i uznane miejsce na medycznej mapie regionu, a także znacząca część historii miasta. Półwiecze to piękny jubileusz, ale to także bardzo dobry moment, aby podziękować lekarzom za ich trud i pokłonić się wobec pracy i dokonań wszystkim, którzy tworzyli ten szpital przez te pięć dekad, ratując życie i zdrowie pacjentów. Szpital wciąż się rozwija, stawia na nowoczesność i na pewno nadal będziemy wspierać inwestycje i zadania, które temu się przyczynią. Z myślą o dobru mieszkańców nie tylko Tychów, ale i całego regionu – akcentuje marszałek województwa Jakub Chełstowski.

 

– Przez ostatnie lata udało się przeprowadzić wiele kluczowych dla szpitala inwestycji, jak modernizacja izby przyjęć, zakładu diagnostyki obrazowej, oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego czy termomodernizacja budynku – wylicza prezes Mariola Szulc, która podczas gali otrzymała srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

 

Odznakami wyróżniono także Jarosława Groszko, Wojciecha Gwarę i Ilonę Zawiszę. Przed południem, w dniu jubileuszu, w kapsule czasu umieszczono pamiątki dla potomnych oraz zasadzono drzewa w parku przed szpitalem. Kapsuła czasu została umieszczona w szklanej gablocie pod tablicą poświęconą prof. Józefowi Gasińskiemu, którego imię nadał Specjalistycznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu nr 1 jego pierwszy dyrektor, prof. Szczepan Łukasiewicz.

Historia powstania Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Półwiecze tyskiego szpitala – Serwis Województwa Śląskiego (slaskie.pl)

Foto: slaskie.pl