- To wydarzenie minęło.
Edu Polskie Regiony. Bezpłatny webinar ZWRP
14 listopada 2022|08:00 - 17:00
Zapraszamy na bezpłatne webinarium z cyklu Edu Polskie Regiony pt. Mobbing i dyskryminacja w miejscu pracy.
Jego organizatorem jest Związek Województw RP.
Szkolenie składa się z trzech modułów dostępnych na platformie e-learningowej w terminie od 14 listopada do 5 grudnia br.:
Konflikt
- Pokazujemy, że mobbing wynika z nierozwiązywanych sporów w zespołach i jego podłożem jest brak zrozumienia, tolerancji i szacunku dla współpracowników.
- Omawiamy podłoże konfliktów i formy jakie przybierają.
- Zwracamy uwagę na to, że wiele zachowań, które postrzegamy jako mobbing są po prostu konfliktami. Uczulamy jednak, że nierozwiązane konflikty stanowią zarzewie do powstania zjawiska mobbingu.
- Wskazujemy metody rozwiązywania konfliktów
Mobbing
- Precyzyjne wskazujemy to, czy mamy do czynienia z mobbingiem, czy też nie.
- Odczarowujemy definicję mobbingu.
- Pokazujemy jak rozwija się sytuacja mobbingowa ze strony ofiary, sprawcy i świadków.
- Mówimy o tym, jak nie wpadać w pułapkę mylnej oceny zachowań w sytuacji egzekwowania wykonywania obowiązków służbowych.
- Pokazujemy metody autodiagnozy i drogi szukanie skutecznego wsparcia i pomocy.
- Na praktycznych przykładach zachowań niepożądanych w miejscu pracy i wskazujemy na typologię zachowań mobbingowych
Dyskryminacja (w tym molestowanie i molestowanie seksualne)
- Zwracamy szczególną uwagę na te aspekty dyskryminacji, które są „postawami” i „zachowaniami” i dotyczą relacji w pracy.
- Pokazujemy jak bronić się przed dyskryminacją.
- Tłumaczymy jak identyfikować molestowanie, molestowanie seksualne, jak reagować w przypadkach braku zgody na pewne zachowania i czym te zjawiska różnią się od mobbingu.
- Na praktycznych przykładach zachowań niepożądanych w miejscu pracy uczymy trafnie rozpoznawać sytuacje, które należy uznawać za dyskryminację (w tym molestowanie)
Szkolenie jest bezpłatne. Obowiązują zapisy do 9 listopada – przez stronę internetową www.polskieregiony.pl zakładka Szkolenia (należy wybrać nazwę szkolenia).
Prosimy zwrócić szczególną uwagę podczas rejestracji na wpisanie poprawnego adresu e-mail, na który zostanie przesłany link udostępniający szkolenie. Po zalogowaniu na podesłany link uczestnik szkolenia zobaczy moduł szkoleniowy, z którego będzie mógł skorzystać w terminie od 14 listopada do 5 grudnia br. Przejście wszystkich modułów zajmuje łącznie 1,5 godziny. Następnie słuchacz otrzyma test, którego wypełnienie sprawdzi zdobytą wiedzę.
W razie pytań, prosimy o kontakt pod nr tel. 12 362 69 68.