fbpx

Konferencja naukowa Statystyka w służbie społeczeństwa

Polskie regiony promują swoją ofertę rowerową w Królestwie Niderlandów
1 marca 2024
Pierwszy dzień Europejskiego Kongresu Samorządów
Pierwszy dzień Europejskiego Kongresu Samorządów
5 marca 2024
Pokaż wszystkie

Konferencja naukowa Statystyka w służbie społeczeństwa

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej pt. Statystyka w służbie społeczeństwa: 30-lecie Fundamentalnych Zasad Statystyki Publicznej ONZ, która odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2024 roku w Warszawie. Organizatorem tego wydarzenia jest Urząd Statystyczny w Warszawie we współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym i Polskim Towarzystwem Statystycznym.

Celem konferencji, organizowanej w ramach obchodów Dnia Statystyki Polskiej, jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy służbami statystyki publicznej oraz środowiskiem naukowym w obszarach związanych ze wspieraniem polityk publicznych, statystyką przestrzenną i lokalną, nowymi źródłami danych i big data, łączeniem i integracją danych oraz edukacją i komunikacją statystyczną.

Konferencja będzie również doskonałą okazją do przypomnienia zasad, którymi od 30 tat kieruje się statystyka publiczna, jako nieodzowna część systemu informacyjnego demokratycznego społeczeństwa. Wysokie standardy naukowe, jakość realizowanych badań, a przy tym bezstronność i etyka zawodowa umożliwiają służbom statystyki publicznej dostarczanie użytecznych produktów dedykowanych różnym grupom odbiorców krajowych i międzynarodowych.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: https://DSp2024.stat.gov.pl