fbpx

Konferencja NID Zabytki dla wszystkich

solidarność
Deinstytucjonalizacja opieki długoterminowej. Webinarium
4 listopada 2021
Opieka długoterminowa. Zaproszenie na konferencję
10 listopada 2021
Pokaż wszystkie

Konferencja NID Zabytki dla wszystkich

wypełnianie dokumentów

Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza na konferencję „Zabytki dla wszystkich. Dostępność obiektów zabytkowych dla osób ze szczególnymi potrzebami”, organizowaną 18 listopada 2021 r. w godz. 10 -16 w formie online.

Konferencja stanowić będzie przestrzeń spotkania i forum debaty dla środowiska konserwatorów i opiekunów zabytków oraz środowisk osób ze szczególnymi potrzebami. Chcemy rozpocząć dyskusję na temat dostępności miejsc historycznych, a także możliwości współdziałania w zakresie adaptacji zabytków dla osób ze szczególnymi potrzebami. Porozmawiamy o wyzwaniach, dobrych praktykach oraz o wprowadzaniu rozwiązań projektowych.

Narodowy Instytut Dziedzictwa podjął temat dostępności zabytków dla osób ze szczególnymi potrzebami w związku z realizacją zadań ujętych w Krajowym Programie Ochrony Zabytków i Opieki nad Zabytkami na lata 2019–2022. Jednym z nich jest przygotowanie materiałów do wytycznych Generalnego Konserwatora Zabytków na temat standaryzacji postępowań konserwatorskich w sprawach zapewnienia dostępności obiektów zabytkowych.

Obowiązuje rejestracja

https://app.evenea.pl/event/zabytkidlawszystkich/

 NID_zabytki dla wszystkich_program