fbpx

Liderzy Innowacji z województwa lubelskiego

Opera Lubelska, instytucja kultury Samorządu Województwa Lubelskiego, ogłosiła konkurs na logo promujące Operę Lubelską.
Opera Lubelska ogłasza konkurs na logo promujące instytucję
4 września 2023
Zrobiliśmy to, czego nie udało zrobić się nikomu w całej Polsce – tak marszałek Elżbieta Anna Polak podsumowuje 10-lecie spółki, jaką jest Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.
10 lat szpitalnej spółki w Gorzowie. Zamiast zadłużenia – inwestycje i zyski
11 września 2023
Pokaż wszystkie

Liderzy Innowacji z województwa lubelskiego

Liderzy Innowacji z województwa lubelskiego

W czwartek 7 września w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się Lubelska Gala Przedsiębiorczości, która promuje innowacyjne projekty wdrażane przy udziale środków unijnych przez lubelskich przedsiębiorców. To już siódma edycja Konkursu Lider Innowacji organizowanego co roku przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie (LAWP). Nagrody laureatom wręczył marszałek Jarosław Stawiarski.

Konkurs Lider Innowacji to docenienie i nagrodzenie lubelskich przedsiębiorców, którzy aktywnie korzystali z oferty Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Dzięki środkom unijnym i wdrażanym projektom przedsiębiorcy z regionu mogą wprowadzać na rynek innowacyjne rozwiązania, dbać o środowisko, inwestując w odnawialne źródła ciepła, czy tworzyć nowe miejsca pracy.

– Lubelska Gala Przedsiębiorczości to gala dla małych i średnich przedsiębiorstw, których w województwie lubelskim jest ponad 200 tysięcy. Część z nich korzysta z pomocy Unii Europejskiej i otrzymuje pieniądze na innowacje, polepszenie procesów produkcyjnych, na wynalazki czy przyspieszenie usług. Ta gala jest formą podziękowania dla wszystkich, którzy czerpali z pieniędzy unijnych, rozwijając i unowocześniając swoje firmy – mówił marszałek Jarosław Stawiarski.

Zwycięzcami w Konkursie Lider Innowacji zostali:

  • Biogospodarka: ANTEX II Sp. z o.o.
  • Medycyna i Zdrowie: MEDICAL INVENTI SA (wyróżnienie Kapituły Konkursu)
  • Informatyka i Automatyka: BITSTREAM SA (wyróżnienie Internautów)
  • Energetyka Niskoemisyjna: SZUMY PARK Hotel & Restaurant

W pierwszym etapie 29 czerwca 2023 r. Kapituła konkursu, pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, wyłoniła finałową dwunastkę, która wpisała się w inteligentne specjalizacje województwa lubelskiego w czterech kategoriach:

Biogospodarka,
Medycyna i zdrowie,
Informatyka i automatyka,
Energetyka niskoemisjna.

W drugim etapie spośród nominowanych firm internauci wybierali Liderów Innowacji w każdej kategorii oraz laureata wyróżnienia internautów. Kapituła przyznała również własne wyróżnienie.

Wszyscy chętni głosowali między 25 a 30 sierpnia br. za pośrednictwem strony internetowej rpo.lubelskie.pl oraz funduszeue.lubelskie.pl. Uczestnicy głosowania mieli szansę na otrzymanie atrakcyjnych nagród: rodzinnych wejściówek do Magicznych Ogrodów, Zoom-u Natury w Janowie Lubelskim czy do ZOO w Zamościu.

Finałowa dwunastka to firmy, które są przykładem przedsiębiorczości, kreatywności i efektywności w pozyskiwaniu środków unijnych. Jednocześnie stanowią doskonałą wizytówkę województwa lubelskiego i zachętę dla innych przedsiębiorców do skorzystania z możliwości, jakie niesie za sobą program Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. W każdej kategorii nominowaliśmy po 3 firmy.