fbpx
wrręczenie promesy
Komputery dla małopolskich uczniów
26 lutego 2021
Małopolskie przygotowania do III Igrzysk Europejskich 2023
8 marca 2021
Pokaż wszystkie

Małopolscy strażacy z nowymi samochodami

marszałek Kozłowski

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyła się narada roczna kadry kierowniczej, połączona z uroczystym przekazaniem i poświęceniem samochodów i sprzętu pożarniczego.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Edward Siarka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Krakowie, wojewoda Łukasz Kmita, marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz Robert Bażela – Dyrektor Departamentu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i gospodarki Wodnej w Krakowie.

Podczas uroczystej zbiórki, st. bryg. mgr inż. Piotrowi Filipkowi – Małopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej wręczono akty przekazania dwóch samochodów pożarniczych i dwóch autodrabin. Symbolicznie przekazano także sprzęt zakupiony w ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, finansowanej ze środków Funduszy Europejskich – namioty i opryskiwacze.

Pierwszy z pojazdów, średni samochód gaśniczy, trafi do strażaków z Miechowa. Drugi – ciężki samochód gaśniczy – otrzymają strażacy z jednostki w Rabce-Zdroju. Autodrabiny to wsparcie dla strażaków z Krakowa. Czternaście kompletów namiotów, w tym cztery stelażowe i dziesięć pneumatycznych, oraz siedemnaście opryskiwaczy zostanie rozdysponowanych między jednostki straży pożarnej z całej Małopolski.

Sprzęt zakupiony dla małopolskich strażaków w ramach MTA symbolicznie przekazali marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka. Przedstawiciele Samorządu Województwa podziękowali strażakom za ich wysiłek i zaangażowanie w pracę w trudnym czasie pandemii.

– Wszyscy wiemy, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na barkach tych, którzy dbają o nasze codzienne bezpieczeństwo. Pracy strażaków nie da się przecenić. Jako Samorząd Województwa Małopolskiego stawiamy na bezpieczeństwo i konsekwentnie wspieramy ich działania, bo w trudnym czasie pandemii to właśnie strażacy, obok lekarzy i ratowników, najczęściej stają w obliczu zagrożenia i służą pomocą w sytuacjach, w których stawką jest ludzkie życie – powiedział marszałek Witold Kozłowski.

– By wspomóc pracę małopolskiej straży pożarnej, w 2020 roku przekazaliśmy sprzęt o wartości ponad 5 mln złotych, zakupiony w ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Było to m.in. 50 namiotów kwatermistrzowskich, 50 reflektorów oświetleniowych oraz ponad 600 urządzeń dezynfekujących. W tym roku zabezpieczyliśmy kolejne środki na wsparcie ich działań – dodał marszałek.

Wicemarszałek Łukasz Smółka zaznaczył, że profesjonalizm małopolskich strażaków zasługuje na najwyższe uznanie.

Źródło i foto: malopolska.pl