fbpx

Marszałek województwa podkarpackiego prosi o solidarność

infografika
Dolnośląskie zachęca ozdrowieńców do oddawania osocza
19 listopada 2020
ciśnienie krwi, wykres
Pomorscy ozdrowieńcy oddają osocze
20 listopada 2020
Pokaż wszystkie

Marszałek województwa podkarpackiego prosi o solidarność

pielęgniarka, serce

– W tym pełnym wyzwań czasie, w którym żyjemy, wobec pandemii, która tak zmienia i niszczy nasz świat, najważniejsza jest ludzka solidarność, empatia i szacunek dla bliźnich – mówi gospodarz Podkarpacia, marszałek Władysław Ortyl, apelując o oddawanie osocza, które ratuje życie.

„Podziel się życiem” – tak akcję zachęcającą do oddawania przez ozdrowieńców osocza nazwała Regionalna Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Apel skierowany jest do osób w wieku 18 – 65 lat, które przechorowały COVID -19 i zostały wyleczone, bądź przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-COV-2.

Regionalna Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie prosi o kontakt telefoniczny pod numerem 17 867 26 71 lub 17 867 20 30 wew. 58 lub 39, albo o kontakt mailowy na adres ozdrowieniec@rckk.rzeszow.pl. Wszystkie szczegóły dotyczące akcji oddawania osocza przez ozdrowieńców znajdą Państwo na stronie www.rckk.rzeszow.pl.

– Państwa osocze to absolutnie altruistyczny dar. Może uratować życie komuś obcemu, ale może także być niezbędne dla członka rodziny, sąsiada, kolegi – proszę Państwa o solidarność w tej trudnej rzeczywistości – zwraca się do ozdrowieńców marszałek Władysław Ortyl – Jednocześnie bardzo dziękuję za Państwa pomoc i solidarność.