fbpx
Polskie Wakacje. Z wizytą na Mazowszu
27 września 2021
Najlepsze sery z Mazowsza i zdjęcia „ze smakiem” nagrodzone
30 września 2021
Pokaż wszystkie

Najlepsi maturzyści z Mazowsza

W tym roku egzamin dojrzałości zdawało ponad 273 tys. uczniów. Wśród nich byli tacy, którzy maturę zdali na 100 procent. Świetny wynik dał im miejsce w gronie wyróżnionych w konkursie „Matura na 100 procent”.

Spośród 62 finalistów komisja wyłoniła 26 laureatów. Sześciu z nich pochodzi z Mazowsza – czterech z Warszawy, jeden z Płocka oraz jeden z Wyszkowa.

29 września br. Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego wręczyła nagrody 13 najlepszym maturzystom z regionu. -Tak znakomite wyniki to tylko potwierdzenie ogromnego potencjału i pasji młodych ludzi – zaznacza Elżbieta Lanc.

„Matura na 100 procent” to ogólnopolski konkurs adresowany do najlepszych maturzystów. Ta grupa wybitnie zdolnych, młodych ludzi corocznie jest wyróżniana i promowana. Finalistami są osoby, które nie tylko uzyskały świetny wynik, ale też spełniły surowe wymagania regulaminowe. Spośród tej grupy wyłaniani zostają najlepsi z najlepszych – laureaci konkursu. W tegorocznej edycji z 62 finalistów wybranych zostało 26 laureatów w tym 6 z Mazowsza. Większość z nich jest już studentami najlepszych uczelni polskich i zagranicznych.

Pełna lista tegorocznych laureatów znajduję się na stronie internetowe: www.zawszewarto.pl