fbpx

Nowa siedziba Centrum Zdrowia Psychicznego Kraków-Podgórze

Poznaj małopolskie smaki Jury – VIII Jurajski Piknik winny już wkrótce
5 czerwca 2024
Małopolskie Centrum Nauki COGITEON oficjalnie otwarte
Małopolskie Centrum Nauki COGITEON oficjalnie otwarte
23 czerwca 2024
Pokaż wszystkie

Nowa siedziba Centrum Zdrowia Psychicznego Kraków-Podgórze

W piątek 14 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Centrum Zdrowia Psychicznego Kraków-Podgórze. W wydarzeniu uczestniczył m.in. wicemarszałek Łukasz Smółka.

Dzisiejsze wydarzenie zamyka kolejny etap rewitalizacji zabytkowej struktury zespołu szpitalno-parkowego w Krakowie-Kobierzynie. Zrealizowany projekt doskonale wpisuje się w jeden z priorytetów Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego, jakim jest tworzenie najlepszych warunków do leczenia w zakresie zdrowia psychicznego – mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

W wyremontowanym i zaadaptowanym do potrzeb opieki ambulatoryjnej i środowiskowej budynku znajdą się m.in. gabinety lekarskie i psychologiczne, sale do terapii oraz biura zespołu leczenia środowiskowego.

Obiekt służyć będzie mieszkańcom dawnej dzielnicy Podgórze, liczącej ponad 200 tys. dorosłych mieszkańców, którym świadczeń w zakresie zdrowia psychicznego udziela Centrum Zdrowia Psychicznego Kraków-Podgórze.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków Unii Europejskiej – Program REACT-EU, dofinansowanie wyniosło 7 mln złotych oraz z budżetu Województwa Małopolskiego.

Łączny koszt inwestycji to ponad 11,3 mln złotych.

malopolska.pl