fbpx

Nowe poradnie zdrowia psychicznego dla dorosłych, dzieci i młodzieży na Pomorzu

WHO będzie monitorować stan zdrowia uchodźców na Pomorzu
20 czerwca 2022
Dorośli z autyzmem w Gdańsku będą mieli kolejny dom. Wmurowano akt erekcyjny
11 lipca 2022
Pokaż wszystkie

Nowe poradnie zdrowia psychicznego dla dorosłych, dzieci i młodzieży na Pomorzu

W jednym z budynków Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku przeprowadzono remont. W efekcie powstały Poradnia zdrowia psychicznego i Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Inwestycja kosztowała prawie 2 mln zł.

W podsumowaniu inwestycji, które odbyło się 4 lipca 2022 r., wzięła udział m.in.: członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska.

 

Co się zmieniło

W dwukondygnacyjnym budynku nr 6 a po dawnej pralni znalazły się dwie poradnie. Jednia dla dorosłych, a druga dla nieletnich. Dzięki tej inwestycji poprawi się jakość udzielanych świadczeń i zwiększy się komfort pacjentów. Ze zmiany skorzysta też personel, który ma nowe i przestronne pomieszczenia do pracy. Jak wyglądają nowe poradnie? Na parterze znajdują się m.in.: gabinet zabiegowy, trzy gabinety lekarskie, sala terapeutyczna, sześć pokoi psychologów, pokój kierownika poradni i toalety. Ponadto, wydzielono przedsionek, hol i rejestrację z poczekalnią. W ramach prac budowlanych m.in.: wyburzono ściany, wymieniono kanały wentylacyjne i urządzenia klimatyzacyjne, instalację elektryczną i sanitarną.

 

– To wielka radość, że możemy oddać do użytku zmodernizowaną przestrzeń przeznaczoną na potrzeby poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży oraz dla osób dorosłych – mówiła członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska. – Dzięki tej inwestycji wymiernie poprawiamy warunki udzielania świadczeń ambulatoryjnych w szpitalu. Poradnie to bardzo ważny element systemu opieki psychiatrycznej. Służą pacjentom zarówno po hospitalizacji, gdy po opuszczeniu szpitala jest potrzeba udzielenia dodatkowych konsultacji bądź przepisania leków, ale mają też ogromną rolę profilaktyczną, czyli ich celem jest przeciwdziałanie rozwojowi choroby oraz zapobiegnięcie potrzebie korzystania z opieki stacjonarnej – dodała Agnieszka Kapała-Sokalska.

 

Poradnie zostały też wyposażone w system sygnalizacji pożaru w oparciu o czujki dymowe z monitoringiem, meble oraz sprzęt medyczny.

Źródło i foto: pomorskie.eu