fbpx

Nowe wakacyjne kierunki z lotniska Rzeszów-Jasionka

Obrazy satelitarne narzędziem dla regionów
10 listopada 2021
Podkarpackie na EXPO w Dubaju
17 listopada 2021
Pokaż wszystkie

Nowe wakacyjne kierunki z lotniska Rzeszów-Jasionka

Z lotniska w podrzeszowskiej Jasionce będziemy mogli polecieć w trzech nowych kierunkach: na Majorkę, Maderę oraz na Fuerteventurę. Nowe połączenia wystartują już w najbliższe wakacje 2022 roku. O planach biura podróży Itaka, które będzie realizować te połączenia oraz o dalszych planach rozwoju lotniska mówiono na konferencji prasowej.

 

Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego w Jasionce, podczas konferencji mówił, jak ważne dla portu lotniczego są nowe połączenia.

To szczególny moment dla naszego Lotniska Rzeszów–Jasionka, dlatego że te nowe połączenia czarterowe są największą ofertą w historii naszego portu lotniczego. Dzięki tym nowym kierunkom wyjdziemy poza pewne ramy dominujące w porcie Rzeszów–Jasionka. Naszym celem powinno być dążenie do jeszcze bardziej atrakcyjnych słonecznych destynacji. To jest cel zarządu portu lotniczego Jasionka i to w tę stronę powinny iść nasze plany na wakacje 2022 i nie tylko – wskazywał prezes Adam Hamryszczak.

 

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl zwrócił uwagę, że to krok w stronę rozwoju turystycznego dla Podkarpacia, a także dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców regionu:

 

Zaczęliśmy myśleć o wakacjach i o urlopach, chociaż za oknem jest wciąż chłodno, ale myślę, że tak należy działać: myśleć przyszłościowo. Zarząd portu lotniczego planuje, jak zwiększyć ilość pasażerów i jak poszerzyć możliwości lotniska. Zarząd Województwa Podkarpackiego jako współudziałowiec też szuka nowych dróg, aby zwiększyć kolejne obszary rozwoju. Dziękuję za inicjatywę Itaki i zapraszam mieszkańców Podkarpacia do skorzystania z możliwości, jakie dają nam nowe połączenia – mówił Władysław Ortyl.

Pierwsze spotkania z biurem podróży Itaka odbyły się w 2019 roku. Już dwa lata temu planowano nowe kierunki lotów realizowanych z Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka jednak pandemia w 2020 roku pokrzyżowała plany. O zaletach długo planowanych kierunków na wakacje z Podkarpacia – mówił Piotr Henicz, Wiceprezes Zarządu ITAKA.

Jednym z pomysłów, aby zbliżyć się do roku 2019 roku, który był rekordowym dla branży turystycznego są decyzje dotyczące naszego inwestowania w Państwa region, w Podkarpackie. Chcemy, by zdecydowanie więcej turystów wyleciało na wakacje z portu lotniczego w Rzeszowie – mówił Piotr Henicz, Wiceprezes Zarządu ITAKA.

 

źródło i foto: podkarpackie.pl