fbpx

Obradowała Komisja ds. Nauki, Edukacji i Sportu ZWRP

samolot
CPK na Komisji ds. Infrastruktury ZWRP. Zapowiedź
16 marca 2021
facebook
Edu Polskie Regiony. Zaproszenie na szkolenie z FB
22 marca 2021
Pokaż wszystkie

Obradowała Komisja ds. Nauki, Edukacji i Sportu ZWRP

15 marca odbyło się zdalne posiedzenie Komisji ds. Nauki, Edukacji i Sportu Związku Województw RP. Głównym tematem spotkania było omówienie planów Ministerstwa Edukacji i Nauki w zakresie wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży w trakcie i po pandemii COVID-19.

W posiedzeniu wzięli udział przedstawicielka resortu, dyrektor Departamentu Wychowania i Edukacji Włączającej Joanna Wilewska oraz Wiesław Poleszak, zastępca dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Dyrektorzy przedstawili główne założenia programu ministerstwa oraz poinformowali, że stosowna opieka profilaktyczna, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli zostanie roztoczona już od kwietnia. Na realizację programu resort przekaże 15 mln zł. Nie jest to jednak jedyny program, który uruchomi ministerstwo. W puli środków znajduje się również kwota 52 mln zł wsparcia na rzecz doskonalenia nauczycieli. Pomoc będzie przeznaczona także na ośrodki doskonalenia nauczycieli.

W trakcie posiedzenia członkowie Komisji przedstawili problemy, z którymi zmagają się samorządy oraz omówili wsparcie, które zostanie uruchomione aby im przeciwdziałać.

Podczas spotkania dokonano również wyboru władz Komisji. Przewodnicząca została Wioletta Śląska-Zyśk, radna sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Na funkcję wiceprzewodniczącej Komisji powołano Danutę Rek, radną sejmiku województwa pomorskiego.

Natomiast sekretarzem Komisji został Paweł Krakowiak, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego.