fbpx

Edu Polskie Regiony. Zaproszenie na szkolenie z FB

Obradowała Komisja ds. Nauki, Edukacji i Sportu ZWRP
19 marca 2021
sztuczna inteligencja
Rozmowy Polskie Regiony LIVE. Tym razem o cyfryzacji
22 marca 2021
Pokaż wszystkie

Edu Polskie Regiony. Zaproszenie na szkolenie z FB

facebook

„Jak zbudować zaangażowanie fanów na Facebooku” to tytuł najnowszego szkolenia organizowanego przez Związek Województw RP w ramach projektu Edu Polskie Regiony.

Tym razem pracownicy urzędów marszałkowskich będą mogli dowiedzieć się, jak budować zaangażowanie z mieszkańcami polskich regionów przez media społecznościowe.

Do pomysłu zorganizowania webinarium skłonił nas m.in. raport przygotowany przez Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych (IBIMS) pod tytułem „Aktywność marszałków i urzędów marszałkowskich w Polsce”.

Raport został zbudowany na podstawie analizy danych z 16 urzędów marszałkowskich oraz 14 profili marszałków województw. Raport oceniał aktywność powyższych profili i stron w lutym 2021 roku.

Co wynika z raportu?

„Pochwalić należy wysoką aktywność profili urzędów marszałkowskich. Zaledwie 5 z nich publikowało rzadziej niż przynajmniej raz dziennie. Problemem jest rozminięcie komunikacji urzędu z oczekiwaniami mieszkańców – duża część publikacji nie budzi żadnego zaangażowania obserwujących. Nasi eksperci odnieśli wrażenie, że mimo dużych chęci urzędników, nie wiedzą oni jakie tematy są w danym momencie angażujące i istotne dla użytkowników Facebooka.” – piszą autorzy raportu.

Webinar jest nieodpłatny. Odbędzie się 30 marca br. od godz. 10.00 potrwa ok. 4,5 h (3 serie po 1,5h z przerwami) .

Social_Media_Szkolenie

 

Zapraszamy do zapisów na szkolenie Zapisz się na szkolenie | Polskie Regiony